O Nas

Historia i Teraźiejszość

Pewnego majowego dnia po spocie PIKURa w Warszawie grupa wariatów pojechała na EkoGreen poszaleć swoimi samochodami. W tej grupie byli lkrencik, Peter, Janos. Jak już sobie pojeździliśmy, zaczęły się rozmowy gdzie to pierwszy lkrencik podrzucił pomysł aby założyć odłam PIKURa - tylko dla samych Clio. Pomysł był dobry - pozostała do rozwiązania jedynie kwestia techniczna, którą - dzięki swoim znajomościom - rozwiązał Peter - tak znaleźliśmy się na forum tuning.pl (forum wciąż istnieje w postaci archiwum - zainteresowani mogą poznać kawał klubowej historii klikając TUTAJ).

Od tego momentu nasze forum systematycznie się rozrastało - głównie dzięki ludziom przechodzącym do nas z PIKURa. Dopiero po kilku miesiącach wybrana została nazwa klubu - "Klub Renault Clio". W międzyczasie forum tuning.pl borykało się z co raz to większymi problemami technicznymi. Wielokrotnie szukaliśmy innego miejsca ale poszukiwania niestety nie przynosiły rezultatu. Podczas II Zlotu w Przesiece Quba zaoferował swoje serwery oraz swoje łącze. Tak powstało forum w domenie krc.cn.pl. Od tamtej pory, kiedy to na forum było ok. 30-50 wszystkich użytkowników, nasze forum rozrosło się do ponad 7000 użytkowników (stan na X.2010).

Od tamtej pory forum zaczęło żyć własnym życiem i obok części czysto technicznej powstała obszerna część towarzyska. Często spotykamy się na lokalnych spotach regionalnych . Jednocześnie - dwa razy do roku - organizowane są zloty ogólnopolskie - wiosną (Borki, Topornia) oraz jesienią (Przesieka). Do dnia dzisiajszego (tj. X.2010) odbyło się w sumie 19 zlotów ogólnopolskich. W tej chwili część towarzyska forum jest jego integralną częścią. Wielu użytkowników nie posiada już Clio ale wciąż aktywnie odwiedza forum i pojawia się na ogólnopolskich zlotach.

Mniej więcej w sierpniu 2010r. zapadła decyzja o przenosinach forum na nowy, tym razem już w pełni komercyjny, serwer. Od tego czasu, równolegle ze starym forum, grupka ludzi pracowała (w tajemnicy) nad nowym serwerem. Jednocześnie uznaliśmy iż nie ma sensu przenosić całej bazy danych - był to dobry moment na uporządkowanie forum, przegrupowanie szeregów i wystartowanie nowego, lepszego forum. Stare forum pozostawione zostało jedynie jako archiwum. Podjęta została również decyzja iż część towarzyska zostanie udostępniona jedynie osobom aktywnie wspierającym rozwój forum.

W tej chwili prowadzimy część techniczną (ogólnodostępną dla zarejestrowanych użytkowników), specjalną sekcję Renault Sport (dla najmocniejszych Clio) oraz część klubową (spotkania i zloty oraz część nietechniczna). Naszym celem jest zbudowanie platformy wymiany informacji między użytkownikami Clio jak i stworzenie obszernej bazy porad technicznych. Zachęcamy wszystkich do współpracy - jeśli chcesz się podzielić z innymi swoją wiedzą, chciałbyś napisać ciekawy poradnik, lub po prostu poprosić innych o poradę - to forum jest dla ciebie. Zapraszamy.

Na koniec pozostała sprawa najważniejsza. Cała historia forum oraz klubu to przede wszystkim ludzie poświęcający swój wolny czas dla szerokiej rzeszy użytkowników Clio. Każdy z nas ma w tym forum swój maleńki udział ale są osoby bez których to forum nigdy by nie powstało a potem przetrwało i normalnie funkcjonowało. Poniżej znajdziecie listę osób, które w przeciągu niemalże 10 lat (od powstania forum do X.2010 kiedy to przenieśliśmy forum na nowy serwer) pomagały w prowadzeniu forum. Część z nich opuściła już nasze grono, część nie udziela się tak aktywnie jak kiedyś ale nadal istnieje spora grupa która odwiedza nas regularnie (niektórzy z nich nadal posiadają swoje, kolejne już, Clio).

Zasłużeni dla Forum i Klubu Renault Clio

ADIC
Agata
Al_Capone_KRC
Anulka
boberek
comar
dzik
eft
EmerytRS2
Francuz
Góra
Grippen
Igor_KRC
Ja-NOS
lkrencik
look
Malory
MaXiM
Neon
Pati (quenee)
Pershing
Peter
PieQt
Quba
RUDY KOT
T.Raven
Tomo3
Toxic
Turbo
wiewiórka