Regulamin Giełdy

Regulamin umieszczania ogłoszeń w dziale Kupię/Sprzedam/Zamienię:

 1. Dział Kupię/Sprzedam/Zamienię jest formą wewnętrznej wymiany ogłoszeń przez forumowiczów i klubowiczów KRC.
 2. Zabrania się sprzedaży produktów i usług niezgodnych z prawem oraz dobrymi obyczajami, tj przedmiotów które mogą: a)naruszać w jakikolwiek sposób praw uzyskanych przez osoby trzecie, w tym praw do znaku towarowego, handlowego, firmowego i oznaczeń pochodzenia, b)pochodzić z kradzieży lub być wprowadzone do obrotu niezgodnie z obowiązującym prawem, c)nawoływać do szerzenia nienawiści, rasizmu, ksenofobii lub konfliktów między narodami, posłużyć do zniesławienia osoby lub grupy osób.
 3. Zabrania się umieszczania ogłoszeń sprzedaży na forum przez osoby posiadające staż mniejszy niż 90 dni oraz mniej niż 50 postów w innych działach forum. Każde umieszczone ogłoszenie musi posiadać:
  1. opis produktu lub usługi,
  2. cenę,
  3. zdjęcie sprzedawanego przedmiotu lub link do zdjęcia,
  4. link do stron z aukcjami jest dozwolony (allegro, otomoto itd.) ale traktowany będzie tylko jako uzupełnienie ogłoszenia.
 4. Każde nowo umieszczane ogłoszenie musi zostać zaakceptowane przez obsługę forum
 5. Ogłoszenia łamiące zasady forum oraz wymagania regulaminu giełdy będą usuwane bez ostrzeżenia przez obsługę forum.
 6. Dopuszcza się odstępstwa od zasad regulaminu po uprzednim uzgodnieniu faktu oraz treści umieszczanego ogłoszenia z moderatorami forum i po wyrażeniu zgody przez obsługę forum.
 7. Ogłoszenie będące na forum ponad 31 dni uważa się za "przedawnione" i jest automatycznie kasowane.
 8. Zabrania się umieszczania tego samego ogłoszenia w ciągu 31 dni, czyli do momentu, aż dotychczasowe ogłoszenie nie będzie "przedawnione".
 9. Po zakończeniu transakcji (sprzedaniu przedmiotu, wycofaniu ze sprzedaży) należy osobiście zamknąć swój wątek i poinformować obsługę forum zakończeniu transakcji. Nie poinformowanie o zakończeniu transakcji może skutkować zawieszeniem możliwości wystawiania przedmiotów przez okres 30 dni. Decyzje o wykluczeniu moze podjąć Obsługa forum.
 10. Obsługa forum nie ponisi odpowiedzialności za:
  • PRZEDMIOTY SPRZEDAWANE LUB KUPOWANE PRZEZ FORUMOWICZÓW i KLUBOWICZÓW ZA POŚREDNICTWEM FORUM KRC
  • Za OSOBY handlujące za pośrednictwem forum KRC
 11. Forum ani jego obsługa nie pobiera żadnych opłat i nie ma z tego tytułu korzyści materialnych.
 12. Obsługa forum może zmienić Regulamin i uruchomić nową wersję. Zmiana staje się skuteczna w terminie wskazanym przez obsługę forum, który nie może być krótszy niż 7 dni od momentu udostępnienia na forum zmienionego Regulaminu, z zastrzeżeniem, że ogłoszenia rozpoczęte przed wejściem w życie zmian są prowadzone na zasadach dotychczasowych.