Wycieraczki Bosch czy Valeo

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Re: Wycieraczki Bosch czy Valeo

Postprzez pawlos123 » 3 kwi 2018, o 08:34

Założyłem sobie na razie do tyłu bo były pourywane pióra, przednie są dobre ale może sobie je wywale i dopiero włożę na zimę. Jeśli chodzi o tył to widzę już różnice bo pamiętam te oryginały już od samej nowości beznadziejnie zbierały a te biorą tak jak trzeba.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 3 kwi 2018, o 09:02

Ja też jestem mega zadowolony z tych wycieraczek
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez paweloln » 7 kwi 2018, o 16:58

Założyłem Valeo w listopadzie, przeżyły zimę i od strony kierowcy robi w jedną stronę ryskę wody. :) Jak będziesz dbał o valeo to z rok-dwa pojeździsz, a drogie nie są.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez pawlos123 » 7 kwi 2018, o 18:15

Ja swój zestaw kupiłem to była tragedia, więc może na jakąś beznadziejną produkcję trafiłem. Przód to po miesiącu zaczął okropnie mazać. Tył beznadziejnie zbierał. Dałem kupę kasy i więcej już nie kupie Valeo. :D Zdecydowanie wole jakieś polskie wycieraczki jak już.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez kamkorder » 16 kwi 2018, o 11:18

Zaczęło padać i zamontowałem nowe wycieraczki VALEO FIRST 60cm kierowca i 40cm pasażer.
Ładnie i cicho zbierają i co najważniejsze równo.
Lecz ku mojemu zdziwieniu okazało się że te pióra wycieraczek mają 2 adaptery by zamontować j w Clio III. Montuje się jeden jako podstawę i dopiero drugi jako właściwy. Rozczarowało mnie to. Bo 1 od nowości oryginały pewnie Valeo mocowanie wycieraczki nie było widoczne. Drugie Valeo kupiłem także mocowanie było mało widoczne. 3 wycieraczki kupiłem w markecie okazało się że podniosły mocowanie wycieraczek i na autostradzie grały na wietrze. 4 teraz obecnie założone Valeo First przez te 2 adaptery uniosły uchwyty wycieraczek jeszcze wyżej. Pomijam fakt że trochę szpetnie to wyglą z wewnątrz i zewnątrz ale zapewne na ekspresówce lub na austradzie będzie to grało na wietrze. Tym się Valeo mocno rozczarowałem by coś takiego wyprodukować.
To czuje że kolejny marketowy komplet za 40 zł bliżej by szyby na uchwytach leżał niż Valeo za tyle kasy. Niżej zdjęcia jak to wygląda ze środka pojazdu mało ciekawie.
Załączniki
20180416_110453.jpg
Widok z wnętrze Clio III na przednie pióra wycieraczek.
20180416_110415.jpg
Adaptery dodatkowe.
Na 5 biegu.....
Mazda 626 GD Cupe 2.2. 91"
Mazda 323 F 1.6. 93"
Punto II Music 1.2. 03"
Siena HL 1.6. 98" :-p
Twingo 1.2. 98"
Octavia 1.6 Tour. 98"
Clio III 1.2. 08. z salonu

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Natan » 16 kwi 2018, o 11:51

kamkorder ?
Nie rozumiesz podstawowej rzeczy.Nie każdy używa wycieraczek jednej marki.Na rynku jest mnóstwo producentów,którzy stosują wszelakie mocowania.Firma wychodzi naprzeciw klientowi i dostarcza różne adaptery aby sprzedać swój produkt.Co w tym dziwnego ?.Też ostatnio kupiłem Boscha i było w nim 5 albo 6 adapterów.Nie widzę w tym nic złego,jeżeli chcemy kupić firmę,z której jesteśmy zadowoleni.Kupujesz dobre wycieraczki,czy największą uwagę zwracasz na adaptery :?: .

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez kamkorder » 16 kwi 2018, o 12:26

Natan,
Rozumiem :-) bo jak miałem Octavię to też miałem płaskie pióra wycieraczek i w opakowaniu kilka adapterów. Ale mnie nie chodzi o to że one są bo to logiczne by pasowały do każdego pojazdu, lecz chodzi mi o to, jak pewnie przeczytałeś w moim poście, że chodzi o to, że trzeba założyć adapter na adapter, czyli 2 adaptery na pióro wycieraczki zamiast jednego adaptera by zamocować, co spowodowało, że ramię wycieraczki jest uniesione jak na przedstawionym zdjęciem mojego autorstwa.
Z tego wynika, że każdy uczy się na swoich błędach, że lepiej kupić oryginał bo zapłaciłem 80zł za Valeo a oryginalne dopiero teraz okryłem że mogę mieć także za 80zł.
Nie chodziło mi że adaptery są bo wiadomo tylko o to że tak konstrukcyjnie Valeo zrobiło by zamontować ich wycieraczkę do Clio III musisz zamontować ich 2 adaptery jeden na drugi co skutkuje podniesienie wycieraczki i to znacznie.
Miałem marketowe z adapterami i tak mocno nie podnosiły ramienia wycieraczki.
Co nie zmienia faktu, że w tej kwestii, nic już nie zrobię do czasu wyeksploatowania się piór wycieraczek :-/
Na 5 biegu.....
Mazda 323 F 1.6. 93"
Punto II Music 1.2. 03"
Twingo 1.2. 98"
Octavia 1.6 Tour. 98"

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez sasio » 16 kwi 2018, o 21:23

Jutro chyba zajadę do ASO aby kupić nowe.
Wyjechałem autem z salonu i wycieraczki skakały po szybie, nawet w deszczu, czy teraz po aplikacji niewidzialnej wycieraczki powinny mieć mniejszy opór ale jest co raz gorzej.
W ASO stwierdzili że nie podlega gwarancji, to zapytałem się po co w ogóle montować je skoro do niczego się nie nadają.

Zawsze chwaliłem OXIMO ale ostatnio po tygodniu w innym aucie padły.

Ktoś wie jak jakość z ASO tych oryginalnych?
Bo boję się że kupię nowe i będzie to samo.
Renault Clio IV Grandtour 2017
1.2 D4F 75KM Limited+

Czerwony Flamme

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez kamkorder » 17 kwi 2018, o 12:40

sasio, Na dole mego postu jest nawet ciekawy artykuł w linku na temat wycieraczek ale czy Tobie pomoże będzie wiadomo po tym jak do tego się zastosujesz. https://www.auto-motor-i-sport.pl/porad ... ic,18351,1
Na 5 biegu.....
Mazda 323 F 1.6. 93"
Punto II Music 1.2. 03"
Twingo 1.2. 98"
Octavia 1.6 Tour. 98"

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez sasio » 17 kwi 2018, o 12:42

1.Szyby myte Shiny Garage Glass Cleaner i zwykłym płynem też.
2.Wycieraczki oryginalne Renault
3.Płyn Sonax 4l za 25.99 zimowy, letni, bez znaczenia
4.Szyba bez rys
5.Przylegaja jak fabryka wypuściła.

Po prostu mam kijowa gumę, ktora nawet gdy jest woda na niei to skacze
1.2 D4F 75KM Limited+

Czerwony Flamme

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez kamkorder » 17 kwi 2018, o 15:13

sasio, to wychodzi na to że jakieś kiepskie do nowych clio montują. No szkoda
Serwis to powinien uznać na reklamacjj gdyby był w porządku
Na 5 biegu.....
Mazda 323 F 1.6. 93"
Punto II Music 1.2. 03"
Twingo 1.2. 98"
Octavia 1.6 Tour. 98"

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez sasio » 17 kwi 2018, o 16:50

Stwierdzili że 13km + listopad to na pewno już przymarzly i oderwałem.

Byłem w ASO, zestaw dwóch 146zł...w sumie trochę ich powaliło, dziwią się że ludzie nie chcą brać, pomimo że faktycznie ich jakość mocno się pogorszyła.

Niestety na Allegro oryginalne to leżaki magazynowe ze starym numerem, toteż guma może być już kilkuletnia.

Dlatego myślę w która stronę iść :
- ASO nowe "świeże" 146zł
- Allegro , oryginalne ale "leżakowane" za 80zł z wysyłką
- Oximo, Bosch, Valeo ?
1.2 D4F 75KM Limited+

Czerwony Flamme

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez kamkorder » 17 kwi 2018, o 20:07

sasio, ja bym był za boschem lub valeo bo miałem i mam valeo i ładnie pracują i ściągają wodę.
Na wycieraczki trzeba patrzeć tak jak na nowe opony, nie kupować starszych nowych niż 3 lata od produkcji a i tak jak kupuję nowe to tylko raz kupiłem z rokiem produkcji do tyłu a tak to z tego samego roku produkcji.
Np. Obecne wycieraczki Valeo First co założyłem nowe, odkryłem że mają datę produkcji z 2015r i działają bardzo dobrze :D
Na 5 biegu.....
Mazda 323 F 1.6. 93"
Punto II Music 1.2. 03"
Twingo 1.2. 98"
Octavia 1.6 Tour. 98"

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez pawlos123 » 20 kwi 2018, o 19:55

Założyłem sobie te chińczyki na przód i są super zbierają idealnie tylko są nieco głośniejsze od Oximo. Oximo dosłownie nie było slychać, że w ogóle chodzą ale i tak jestem teraz bardziej za chińczykami. Do tej pory najlepsze wycieraczki jakie miałem i do tego najtańsze. :D

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez sasio » 31 maja 2018, o 19:55

Zakupiłem oryginały.
Zbierają dobrze ale znowu strona kierowcy drga jak powalona :)
1.2 D4F 75KM Limited+

Czerwony Flamme

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Natan » 31 maja 2018, o 20:55

Sasio ?

Drga bo jest długa po stronie kierowcy, a kształt szyby robi swoje.Wystarczy minimalnie skręcić dźwignię/ramię (samą końcówkę ale nie w miejscu mocowania samej wycieraczki tylko przed nim).Tak jak wykręcasz pranie.Jakieś "płaskoszczypy".Tutaj chodzi o kąty przylegania.Miałem podobny problem w Corsie D z przyleganiem.Po stronie pasażera przy słupku odstawała na końcu od szyby jakieś 4-5 cm.Standard w Corsach D.

Zaawansowany

Pokaż profil

Poprzednia strona

Powrót do Forum Ogólne