My Renault

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Re: Mój Renault

Postprzez WinFS » 1 lut 2016, o 21:58

ja od niecałego tygodnia próbuję dodać nowe clio do konta renault, w tym przy odbiorze samochodu w salonie za namową sprzedawcy i ciągle błąd serwera wyskakuje nad VINem więc lipa jak nie wiem z tym my renault... ktoś coś poradził sobie z tym? :D

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez kamilsk82 » 3 lut 2016, o 15:38

Ten portal to jakieś nieporozumienie, po wpisaniu vin'u i daty pierwszej rejestracji wyskoczył mi taki przebieg, że głowa mała. Nie wiem na jakiej podstawie jest on ukazany na tej stronie ale mam znajomego mechanika który pracuje w ASO i sprawdzał dokładnie moje auto w systemie Renault i okazało się, że było ono serwisowane tylko podczas gwarancji. Nie wiem dokładnie ile trwała gwarancja ale ostatni wpis był bodajże przy 68 tyś km.

Przebiegi które mają w systemie pewnie uśredniają i mnożą przez wiek i stąd takie chore akcje.

Średnio Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 3 lut 2016, o 15:44

kamilsk82, Ten przebieg to rzeczywiście jakiś żart - ale według mnie jest on uśredniony z tego co SAM sobie wpiszesz w przebieg roczny. Ja parę dni temu średni roczny wpisałam 13 tys., a przebieg obecny wpisałam 11500. Dzisiaj w systemie mam juz 11570 - samo się zmieniło ;)
Według mnie ten przebieg nie ma nic wspólnego z tym, co oni mają zapisane w systemie w ASO.

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez virtualtuner » 3 lut 2016, o 16:17

Dzięki za info! :) Niedawno sam wpisałem swój samochód do tego systemu i wyskoczyło mi że przy ostatnim przeglądzie miał zarejestrowane 96 000 km... a kupiłem go w zeszłym roku z przebiegiem 44 000 km.
Już chciałem dzwonić do Reanult i wyjaśniać czy przypadkiem ktoś licznika nie modyfikował :P
Clio 3 Ph. 2 aka Czarna Renata: http://klubclio.pl/viewtopic.php?f=32&t=35330
Zapraszam na swój fanpage #photonaluzie: www.photonaluzie.pl

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez kamilsk82 » 3 lut 2016, o 16:22

soccerchicka napisał(a):kamilsk82, Ten przebieg to rzeczywiście jakiś żart - ale według mnie jest on uśredniony z tego co SAM sobie wpiszesz w przebieg roczny. Ja parę dni temu średni roczny wpisałam 13 tys., a przebieg obecny wpisałam 11500. Dzisiaj w systemie mam juz 11570 - samo się zmieniło ;)

W moim przypadku nie wpisywałem żadnego przebiegu, sam taki wyskoczył. Jednym słowem nie ma się co tym przebiegiem sugerować.

Średnio Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Kolasov » 3 lut 2016, o 16:24

Moje ex clio które cały czas mam wpisane do MR:
Przebieg
1 030 362

Średni przebieg roczny
102 402

Ciekawe jak oni to liczą :lol: :lol: :lol:
Było: Clio II PH 2 1.2 8v 03'; Laguna II FL 2.0 16v Turbo 05'; Megarhini II PH 1 1.6 16v 03'; Meriva I 1.4 16v 05'; Twingo II PH 1 1.2 16v 07'
Jest:
Pierwszy Malkontent KRC
Sarkazm mocno
Kondory nie lubią gazowanego

Moderator
Klubowicz
Grupa Wsparcia
Zlotowicz

Pokaż profil

Postprzez kamilsk82 » 3 lut 2016, o 16:24

virtualtuner napisał(a):Dzięki za info! :) Niedawno sam wpisałem swój samochód do tego systemu i wyskoczyło mi że przy ostatnim przeglądzie miał zarejestrowane 96 000 km... a kupiłem go w zeszłym roku z przebiegiem 44 000 km.
Już chciałem dzwonić do Reanult i wyjaśniać czy przypadkiem ktoś licznika nie modyfikował :P

Nie wiem co o tym myśleć, ale jeśli taki przebieg widnieje przy przeglądzie to bardzo możliwe, że coś było kombinowane. Auto kupiłeś w ASO ??

Średnio Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez virtualtuner » 3 lut 2016, o 16:48

Auto było przez rok u dealera (democar), później kupiła go osoba prywatna a ja kupiłem samochód od niej. Mam wszystkie faktury i umowy od czasu kupna samochodu i był na nich wpisywany przebieg.
Stan samochodu nie sugeruje żeby miał przebieg jak ten wypisany w systemie, przed kupnem bardzo dokładnie sprawdzałem newralgiczne miejsca świadczące o przebiegu i samochodu wyglądał jak nówka.

Teraz jak zerknąłem to w systemie wpisany jest roczny przebieg na poziomie 16 000 km. Samochód jest z 2010 roku więc już wiem dlaczego wyświetlił się taki przebieg... :/
Clio 3 Ph. 2 aka Czarna Renata: http://klubclio.pl/viewtopic.php?f=32&t=35330
Zapraszam na swój fanpage #photonaluzie: www.photonaluzie.pl

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 3 lut 2016, o 16:50

virtualtuner, Ale chodzi Ci o ten przebieg, który się pojawia na stronie ogólnego info o pojeździe po kliknięciu "Szczegółowe informacje"? Wrzucam screena poniżej.
Czy jest jakiś konkretny wpis dot. przeglądu i przebiegu? Ja mówię o tym przebiegu, który można sobie ręcznie zmienić..

A jeśli nigdy nigdy nic nie wpisywaliście, to wydaje mi się, że jest jakiś ogólny średni przebieg przyjęty, bo ja jak wpisałam kilkumiesięczne auto, to też mi się jakiś przebieg pojawił, który ani nie był zgodny z rzeczywistością, ani z wpisem w ASO ;P

Jako ciekawostka dodam, że wczoraj wpisałam sobie moje Clio na francuskim My Renault i tam mi się pojawił przebieg 17000 ;)

Ja bym się tym w ogóle nie przejmowała, no chyba, że jest jakiś konkretny wpis o przeglądzie i wpis z przebiegiem z ASO.
Załączniki
screen.jpg
Ostatnio edytowano 3 lut 2016, o 16:53 przez soccerchicka, łącznie edytowano 1 raz

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 3 lut 2016, o 16:51

virtualtuner, No widzisz - wszystko się zgadza - 16k x 6 - 96 k :D
Tymi wpisami bym się w ogóle nie przejmowała - tym bardziej, że można sobie to zmienić ręcznie.

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez kamilsk82 » 3 lut 2016, o 17:02

Dokładnie tak :D

Średnio Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez WinFS » 4 lut 2016, o 22:40

ten przebieg to liczy jakiś idiotyczny automat na podstawie dziwnych kryteriów.... w końcu udało mi się wpisać swoje clio i pokazało przebieg mniejszy niż w istocie już był na liczniku :D
Poruszał ktoś temat ofert specjalnych? wszedłem sobie dziś i patrzę oferta na gwarancje 4 lata... ale przy zakupie kolejnego auta w ciągu 3msc.. przecież to nie ma sensu... raczej nikt nie kupuje nowych aut co 3 msc :D

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 4 lut 2016, o 22:47

WinFS, Ja tę ofertę widzę od prawie roku ;)

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez davop » 24 lut 2016, o 14:55

jest nowy spam od MY Renault. Tym razem się wysilili i dali informację o nagrodzie dla talismana
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Rudy » 25 lut 2016, o 21:39

Mam nową wiedzę :) jak się wyspie napisze co wiem :P
Clio I phase I cleon 1.1 1993r R.I.P.Laguna I phase II 1.9 dTi 1999r Clio II phase II 1.4 16v + LPG 2002r firmowe Laguna III ph1 2.0DCI
#54 Obrazek
Tyran Despota

Zlotowicz
Zasłużony
Majsterkowicz
Klubowicz
Administrator
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez sudi » 26 lut 2016, o 11:15

Rudy, coś tam się ciekawego dowiedział? ;)
Live is too short to be boring
Renault Clio :)

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Moderator
Lider Regionalny
Zlotowicz

Pokaż profil

Postprzez Rudy » 26 lut 2016, o 11:48

A więc tak więc :)

Faktycznie Moje Renault zmieniło się na My Renault i jest to zupełnie nowa zbudowana od podstaw strona.
Jest ona jeszcze w trakcie dopracowywania stąd problemy.
Niestety strona ma charakter scentralizowany co znaczy, że powstała we Francji.
Tam działa wszystko trochę inaczej, inaczej się na tym pracuje. W Polsce niestety te same rozwiązania nie działają poprawnie, stąd cyrki, które się tam dzieją.
Trochę to jeszcze potrwa ale mają doprowadzić to do porządku z czasem.
Co do liczenia stanu licznika przekazałem informację i byli zaskoczeni. Teoretycznie dane powinny się wczytywać z danych serwisowych. Mają to sprawdzić.

Przy okazji poza My Renault pojawiła się zupełnie nowa strona Renault PL z nowymi funkcjonalnościami (nie sprawdzałem).
Niebawem ma się pojawić specjalna aplikacja na telefon. Będzie ona pozwalała na kontakt online z serwisem, assistance, infolinią i takie różne ale co najważniejsze będzie można na niej ustawić sobie na przykład trasę przejazdu w domu i po wejściu do auta i kliknięciu przycisku trasa załaduje się w nawigacji pokładowej. Będą również inne możliwości połączenia się aplikacji z samochodem. Docelowo ma ona również pozwalać na zdalne odpalanie auta i uruchamianie ogrzewania co działa już na przykład w Renault Zoe jak i w kilku innych markach.
Clio I phase I cleon 1.1 1993r R.I.P.Laguna I phase II 1.9 dTi 1999r Clio II phase II 1.4 16v + LPG 2002r firmowe Laguna III ph1 2.0DCI
#54 Obrazek
Tyran Despota

Zlotowicz
Zasłużony
Majsterkowicz
Klubowicz
Administrator
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez ublizniakow » 25 paź 2016, o 23:45

powiem krótko zarejestrowałem się i ..... szału nie ma

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez davop » 27 paź 2016, o 12:35

renault w najnowszym spamie proponuje oponki 165 do clio III :japierdole: tak wiem, że takie montowali, ale mniej jak 175 bym nie wsadzał

2016-10-27  oferta opon renault.png
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Rudy » 8 mar 2017, o 00:46

Info po spotkaniu z Renault Polska.
Obecnie My Renault nie działa poprawnie. Mają jakieś problemy techniczne, pracują nad tym, za jakiś czas powinno być wszystko OK.

Cenna informacja dla użytkowników Renault :idea: :idea: :idea:
Renault Polska wycofała się z udostępniania informacji o historii pojazdów.
Mniej więcej od połowy zeszłego roku nie ma już możliwości uzyskania za ich pośrednictwem takich informacji.
Wszystko spowodowane jest nadużyciami ze strony handlarzy, którzy oczywiście jak tylko dowiedzieli się, że pojawiła się taka możliwość korzystali z niej bez umiaru, co w konsekwencji obracało się przeciwko użytkownikom.
W obecnej chwili aby uzyskać więcej informacji o swoim pojeździe za pośrednictwem My Renault właściciel pojazdu musi zgłosić fakt jego nabycia za pośrednictwem infolinii.
Oczywiście będzie to weryfikowane w bliżej mi nieznany sposób :)
#54 Obrazek
Tyran Despota

Zlotowicz
Zasłużony
Majsterkowicz
Klubowicz
Administrator
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne