Wszystkie niedoróbki Clio IV a rozwiązania ASO

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Wszystkie niedoróbki Clio IV a rozwiązania ASO

Postprzez wojtuq » 18 sie 2014, o 21:48

Witam, wcześniej chwaliłem moje auto ale dziś muszę wyłożyć na ławę niedoróbki Clio IV. Wymienię co już w aso robili a co najprawdopodobniej będą robić
1. Gumy stabilizatorów, wymiana na nowe
2. Trzeszcząca klapa bagażnika, nasmarowanie jak narazię nie ma problemu
3. Za niskie ustawienie świateł, stacja kontroli pojazdów i podnoszą
4. Źle wyprofilowanie drzwi, lewe z przodu odstają przy tylnych drzwiach a przy przy nadkolu odwrotnie, przednie z prawej wydaje się jakby tylne odstawały i nadkole tak samo, ciekawe co na to aso powie
5. Rysująca się maska od spodu wraz z gumą, u jednej pani na forum mają jej to wymienić a maskę pomalować czeka już na decyzje dwa tyg.
6. Nie typowe ciężko dostępne żarówki światło cofania i przeciwmgłowe H21, kierunkowskaz przód PY24, przeciwmgłowe przód H16, nie wiem jakimi można je zastąpić.
7. Pierdzące przednie głośniki od 21-go poziomu regulacji, u ustawieniach nisko tonowe poniżej zera przestają pierdzieć.
8. Ruchome ozdobne listwy chromowane, bądź ostające w przypadku klapy bagażnika na brzegach.
9. Strasznie brudzące się przednie felgi przez klocki bądź tarcze.
10. Ze strony kierowcy słychać szumy podczas jazdy.
11. fotel kierowcy od niedawna zaczął skrzypieć z boku po prawej stronie.
12. Problem z dopasowanie rolet do tylnych szyb
13. Dywaniki gumowe totalna porażka za krótkie za małe.
14. mieszek skrzyni biegów podnosi plastik mocujący podczas wrzucania wstecznego, próba poprawienia skończyła się z tym, że czasami spada. W aso powiedzieli, że się temu przyglądną.
15. Podczas zmiany biegów na 2 lub 5 lubi sobie zazgrzytać przez co trzeba wysprzęglić to samo jest z wstecznym czasami nie wchodzi.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie na powyższe punkty proszę o odpowiedz. Proszę także o napisanie przypadłości w waszych autach i jak z tym wy bądź ASO sobie poradziliście.
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez tszttszt » 19 sie 2014, o 08:10

14. wymienili na gwarancji (w ASO Będzin jak coś :) )

jeszcze fotel pasażera skrzypi na nierównościach, tak jak wpadająca w rezonans konsola środkowa ćwierkająca jak ptaszki na wiosnę :P

Z tego co robione u mnie już było:
- Przekładnia kierownicza - akcja serwisowa (mnie wymieniali dwa razy)
- linki zmiany biegów, miało być lepiej, różnica minimalna (nie wiem czy też nie mieli dopisane przy zleceniu ze akcja)
- poduszki pod amortyzatorami,
- dwa razy nabijana klima i ubywający płyn chłodzący
- śmieszny ruszający się pedał hamulca
- no i te nieszczęsne gumy stabilizatora które mimo wymiany zachowują się znowu tak samo

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 19 sie 2014, o 10:17

czemu wymieniali ci linki zmiany biegów czy to miało coś wspólnego z tym, że biegi nie wchodziły? a poduszki dlaczego?
u mnie jeszcze wymieniali przewód od klimy bo się w nim dziurka zrobiła
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez cptiev » 19 sie 2014, o 11:40

U mnie były wymieniane gumy stabilizatora w marcu w ASO w Będzinie i jak na razie jest wszystko w porządku
1. Wymiana gum stabilizatora
2. Wymiana przedniej uszczelki drzwi (tej krótkiej i szerokiej), gdyż była szpara prawie 1 cm między nią a górną uszczelką. (w ASO w Nowym Sączu obiecali to zrobić, popatrzyli tylko i problem zbagatelizowali, natomiast w Będzinie od razu mi to zrobili przy przeglądzie, gdyż zwróciłem na to uwagę oddając im samochód)
3. Ze strony kierowcy słychać szumy podczas jazdy.
4. Na początku ciężko wchodził wsteczny, musiałem kilka razy próbować, w ASO mówili, że wszystkie tak mają i trzeba chwilę odczekać (10sek) po uruchomieniu samochodu i wtedy włączyć bieg (pomogło), z czasem problem sam zniknął, jakoś od maja już nie ma tego problemu ze wstecznym i bieg ładnie wchodzi. [pkt 15 u kolegi, ale tylko ze wstecznym był ten problem]

Przejechane mam 16kk km.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez matias29 » 19 sie 2014, o 17:20

witam mam chyba szczęście bo mam bez awaryjny egzemplarz przynajmniej mało awaryjny

usterki

szum w słupkach - rozwiązany
http://klubclio.pl/viewtopic.php?f=12&t=24108

rzadko ale czasem wsteczny nie wchodzi - wystarczy lekko sprzęgło popuścić wbijając wsteczny

czasem skrzypi fotel pasażera - przy okazji w ASO się odezwę

to chyba wszystko :)
Pozdro
Clio IV Turbo.c.e

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 19 sie 2014, o 17:24

Zapomniałem dopisać szybko schodzi mi płyn hamulcowy i chłodniczy i nie wiedzą w Niemczech dlaczego więc tylko dolewają. Przy pasażera tez szumią a najbardziej słychać to od 135km/h
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez tszttszt » 19 sie 2014, o 17:49

wojtuq napisał(a):czemu wymieniali ci linki zmiany biegów czy to miało coś wspólnego z tym, że biegi nie wchodziły? a poduszki dlaczego?

linki w związku z biegami jak najbardziej, a poduszki przy okazji wymiany gum, bo to było chyba na samym początku wprowadzania akcji serwisowej, bardzo dużo im trułam a w Będzinie jest taki jeden miły pan :)
Co do chłodniczego to chyba wszystkie tak mają.

No i dodaje widząc po reakcji w założonym wątku -> nadstan oleju, prawdopodobnie problem z wtryskiem,

Przypominam że jest akcja serwisowa na wycierający się przewód paliwowy (na szczęście nie w moim egzemplarzu) :)

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 19 sie 2014, o 20:02

dziś przyglądnąłem się pedałowi hamulca i sprzęgła i oba ruszają sie na boki masakra totalna :(
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez slaby_1986 » 23 sie 2014, o 19:30

wojtuq, chciałbym widzieć minę doradcy serwisowego który przyjmował Twoje zgłoszenia....
Obrazek

Początkujący
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 23 sie 2014, o 21:38

żadnej miny nie robią bo moją rodzinę dobrze znają tam bo nie pierwsze auto mamy od nich i zawsze serwisowane w tym samym aso, ale powiedz sam czemu mam jeździć z czymś co jest na gwarancji a nie działa tak jak powinno
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 24 sie 2014, o 10:35

wiadomość od Doesnt,
Przy przebiegu 600km mi skorodował przedni znaczek renault :D ( wymieniono). Podczas zimniejszych dni okazało się, że gumy stabilizatora do wymiany, klapa bagażnika smarowana i regulowany zamek. Lewe nadkole mi latało, puścił zaczep. Ostatnio uszczelka pokrywy zaworów do wymiany miałem (pocił się), przetarty przewód paliwowy mi wymienili i inaczej go poprowadzili/podwiesili, aby nie tarł jak stary po elementach. Później mi stukał i pukał ogranicznik drzwi prawych przednich, naprawili. Sprzęgło strasznie skrzypiało, nasmarowali. Plastik przy przełączniku szyb mi latał we wszystkie strony i trzeszczał. Miałem też nieszczelne przewody za silnikiem, które mi uszczelnili paskami. I tak jeden przewód mi się jeszcze troszkę poci. Teraz znowu po raz nasty z kolei trzeba będzie jechać do serwisu. ech...
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez slaby_1986 » 24 sie 2014, o 12:34

czyli Clio IV to bardzo udany model :D
Obrazek

Początkujący
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Elektrowoz » 26 sie 2014, o 09:35

Moje Clio jest chyba rekompensatą za non-stop psujący się poprzedni samochód. Jedyne "usterko-niedoróbki":

- Podczas jazdy najpierw włączające się wycieraczki a dopiero potem spryskiwacze. Niestety szybę mam już w kilku miejscach widocznie porysowaną.
- Szyby boczne - przednie w kilku mało widocznych miejscach posiadają długie rysy od otwierania i zamykania okien.
- Szum powyżej 90 -100 km/h - do wytrzymania ;)
- Tłukąca się klapa bagażnika - Grandtour - zrobiona w ASO w 10 min - jak narazie od ponad dwóch miesięcy błoga cisza.
- Czasami jakieś świerszcze, jakieś korniki gdzieś w okolicach deski rozdzielczej lub boczków drzwi.
- No i ostatnią rzeczą jest system AUDIO. Głośniki i jakość dźwięku przy głośniejszym słuchaniu masakra, ale czego można się spodziewać po zestawie fabrycznym.

Przebieg: stuknęło już 15000km :)

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 27 sie 2014, o 02:00

a no bardzo udany model, miałem napisać ile będzie trwała naprawa układu hamulcowego w moim przypadku trwa to juz od poniedziałku tak od godziny 16:30 gdy dostałem auto zastępcze niby dzisiaj (środa) ma być już do odebrania ale to sie okaże o ile przyjadą cylinderki.
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez tszttszt » 27 sie 2014, o 12:04

Elektrowoz napisał(a):- Czasami jakieś świerszcze, jakieś korniki gdzieś w okolicach deski rozdzielczej lub boczków drzwi.

Przebieg: stuknęło już 15000km :)

Elektrowoz, ktoś gdzieś tutaj radził mi na ćwierkającą deskę rozdzielczą po prostu ją podociskać :P rzeczywiście przechodzi na jakiś czas.

Powiem szczerze że takie bardziej denerwujące dźwięki i problemy z lakierem czy silnikiem pojawiły się nieco później, mam już 36tys, zobaczymy jak będzie dalej...

No i dodam coś po ostatniej wizycie w ASO
- klapa pomalowana, ale o dziwo teraz mam we wnętrzu super lakier jak na zewnątrz :D
- pedał hamulca podobno ma taki być i koniec
- fotelem pomachali, poruszali, cos dokręcili i nie skrzypi (często poza tym skrzypi po prostu obrócony pas ze strony pasażera)
- olej magicznie po tygodniu stania wrócił do stanu dobrego więc nic z tym nie zrobią, ale cóż, jeszcze trochę gwarancji jest więc to ich problemem będzie za jakiś czas najwyżej :)

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez cptiev » 28 sie 2014, o 15:12

wojtuq napisał(a):a no bardzo udany model, miałem napisać ile będzie trwała naprawa układu hamulcowego w moim przypadku trwa to juz od poniedziałku tak od godziny 16:30 gdy dostałem auto zastępcze niby dzisiaj (środa) ma być już do odebrania ale to sie okaże o ile przyjadą cylinderki.

1. Wymieniony przewód przedniego hamulca
2. Wymieniony przewód paliwowy - łączny czas wymiany 1h
3. Nowy emblemat Renault na tylnej klapie - czas oczekiwania na znaczek doba i samochód na godzinę 10 drugiego dnia był gotowy.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 5 wrz 2014, o 16:11

ciekawe czy za niedługo coś jeszcze się nie okaże, że trzeba robić w naszych autach.
Czy komuś zaczyna schodzić już płyn hamulcowy. Ja ma przejechane 35tyś. km i od jakiegoś czasu myśle, że tak od miesiąca płyn zaczął mi schodzić w przyśpieszonym tempie. Cały czas był prawie maksymalny stan a teraz jest trochę nad minimum, nie wiem czego to jest wina? tak samo dzieje się z płynem chłodniczym tego to mam już minimum i nie wiem czy to reklamować czy nie, bo w przeciągu dwóch i pół tygodnia zniknęła prawie połowa płynu.
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Funmark » 6 wrz 2014, o 19:48

Mam pytanie w sprawie tych gum stabilizatorów i całego układu kierowniczego.Jakie objawy powodowały konieczność wymiany ,rozumiem na gwarancji ?.U mni narazie zauważyłem pływanie przodu przy szybkiej jeździe na autostradzie i sciąganie na boki. Zrobiłem narazie geometrię.Potwierdzam szumy od 110 km/h dochodzące chyba od słupków lub uszczelek przedniej szyby.Przednie koła szybko obsypane i pobrudzone czarnym pyłem chyba z okładzin.Samochód ma 6 miesięcy , zobaczymy co dalej. :-) Pozdrawiam Marek

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez tszttszt » 6 wrz 2014, o 20:19

Plywanie? Taka specyfika zawieszenia wg aso. Wystarczy ze trze przy nierownosciach. Najlepiej zbadac na lezacych policjantach w niskicg temperturach.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 7 wrz 2014, o 09:15

co do gum stabilizatora, to słychać trzeszczenie tak samo trzeszczy tył ale jest to wina klapy bagażnika. Jak chcesz sprawdzić tył zaciągnij ręczny i zacznij bujać autem na boki jeśli będą zgrzyty możesz już jechać to aso. Zobacz na tej stronie czy nie ma twojego numeru vin http://francuskie.pl/renault-clio-iv-do-serwisu/ w linku znajduje się lista do ściągnięcia ponad 6400 samochodów jeśli jest twój masz kolejna rzecz do zrobienia. Jaki masz model i który rok samochodu
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne