Wszystkie niedoróbki Clio IV a rozwiązania ASO

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Re: Wszystkie niedoróbki Clio IV a rozwiązania ASO

Postprzez Norskee » 6 gru 2014, o 12:03

@UP, może się niedługo okazać, że wpadną na rynek jakieś indyjskie i chińskie marki, których inżynierzy nie mieli czasu na projektowanie części tak, żeby miały określoną żywotność i będziemy kupować ich produkty. Już teraz można dostać kilka modeli od marki Tata Motors,
C2Ph1 2000 1.2 8v - D7F 720

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Pan Bułka » 6 gru 2014, o 13:09

Norskee napisał(a):Tata Motors,

po wyjeździe z salonu od razu do blacharza żeby zrobił rdze :lol:
Bułka – odmiana delikatnego pieczywa, najczęściej pszennego, żytniego lub kukurydzianego, w formie niewielkiej nieco spłaszczonej kulki.Oglądam Top Gear i się nie znam na autach.
Anna Maria

Zasłużony
Zlotowicz
Majsterkowicz
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Norskee » 6 gru 2014, o 13:24

Nikt nie mówił, że będzie lekko:D
C2Ph1 2000 1.2 8v - D7F 720

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Funmark » 10 gru 2014, o 01:33

Witam ,dzisiaj na autostradzie usłyszałem trzask. Oderwało część osłony nadkola tył. Wyraźnie dla mnie wada materiału.Osłona w dolnej częsci jest zadługa i za cieńka.Co robić .? :(
Załączniki
Clio nadkole 1.jpg

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez tony_tr » 10 gru 2014, o 02:21

Pozostaje Ci zastanowić się co im ściemnić by ich przekonać, że nie urwałeś tego na krawężniku :lol:

Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Zlotowicz

Pokaż profil

Postprzez prescot » 10 gru 2014, o 09:48

Tak jak napisał tony, trudno będzie przekonać że to tylko wada konstrukcyjna
prescot

Pokaż profil

Postprzez obiseba » 10 gru 2014, o 14:28

Witam,
Czy wam też długo nagrzewa się w kabinie auta ?. Clio IV - 1.5 dci (temperatura na max, dzisiaj rano było co prawda wg wskazań termometra -6 stopni, trasa ok. 25 km), mam co prawda porównanie z Clio III benzyniakiem i tam bardzo szybko się nagrzewało w kabinie, w IV mimo przejechanej trasy czuć wyraźną różnicę w temperaturze wewnątrz auta.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez tszttszt » 10 gru 2014, o 14:29

taki urok Clio IV :)

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Funmark » 14 gru 2014, o 12:45

tony_tr napisał(a):Pozostaje Ci zastanowić się co im ściemnić by ich przekonać, że nie urwałeś tego na krawężniku :lol:

Jak się komuś takie coś urwie to proszę dać znać . Szukam na necie osłony nadkola lewy tył Clio 4 Grandtour bez efektu narazie :thumbdown: . Zastanawiam się czy zamontowanie chlapaczy by może coś pomogło ? .Montował juz ktoś ? Pozdrawiam Marek

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Funmark » 27 gru 2014, o 23:53

Funmark napisał(a):Witam ,dzisiaj na autostradzie usłyszałem trzask. Oderwało część osłony nadkola tył. Wyraźnie dla mnie wada materiału.Osłona w dolnej częsci jest zadługa i za cieńka.Co robić .? :(

Witam , nowa osłona nadkola kupione . Cena 200 pln ? , spróbuję sam zamontować .Boję się poprawek w ASO. W Bielsku Białej jest sklep w którym mają aktualnie wszystko z czerwonego i szarego Clio 4 Grandtour. Nie robię reklamy , ale jak by ktoś coś szukał do Clio 4 to tutaj namiary http://www.eurofrance.pl/

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez obiseba » 30 gru 2014, o 12:01

Od jakiegoś czasu lekko piszczy coś przy wciskaniu pedału sprzęgła, spotkał ktoś coś takiego w IV ?. Zastanawiam się czy jakieś przesmarowanie załatwi problem ?. Zobaczymy co na to ASO.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Doesnt » 2 sty 2015, o 02:32

Nasmarować
+ pakiet look - niebieski

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Funmark » 4 sty 2015, o 03:01

Zauważyłem dziwne zjawisko.Lusterko wewnętrzne w trybie" noc" pokazuje po ustawieniu całą tylnią szybę, rano po przestawieniu na dzień trzeba zawsze korygować kąt , bo widać tylko 3/5..Próbowałem wiele razy ,w żadnym samochodzie nie miałem takiego ekstra efektu.Coś mi się wydaje,czy jak? :shock:

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez obiseba » 12 sty 2015, o 13:26

Doesnt napisał(a):Nasmarować

Nasmarowanie nie pomogło, wymiana pompki sprzęgła też nic nie dało, okazało się że hałasował taki niebieski czujnik w środku pod pedałem sprzęgła...

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Funmark » 3 lut 2015, o 00:59

Zacinający się przycisk zwalniania pasów bezpieczeństwa . Formalnie przy odpinaniu pasów pasażera i kierowcy , czerwony przycisk zostaje czasami na dole i nie wyskakuje . Po ponownym naciśnięciu , przycisk powraca do góry . Zapinając pasy w czasie jazdy i naciskając przycisk dodatkowo przez przypadek , pas zostaje zluzowany ale zostaje zachaczony , rozpoczyna się piszczenie . Po rozmowie z mechanikiem w Renault Pietrzak , problem jest znany i mocowania pasów na gwarancji są wymieniane .

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Funmark » 7 lut 2015, o 00:14

Na przeglądzie Pan diagnosta stwierdził że Clio 4 nie posiada osłon tarcz hamulcowych i uznał to za cięcie kosztów przez producenta . :wtf:

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez prescot » 8 lut 2015, o 14:40

Ale też zmniejszenie masy pojazdu :D
prescot

Pokaż profil

Postprzez Funmark » 10 lut 2015, o 14:06

Witam ,
Wczoraj pojawiła się w moim Clio Grandtour nowa usterka . Nie mogłem otworzyć tylniej klapy bagażnika . Wszystko działa z pilota , zamek przesmarowany . Otwieranie awaryjne od wewnątrz działa . Wygląda tak jakby przycisk lub zamek się zacinał .Nadmienię że wczoraj padał lekki deszczyk. Po wielu próbach , bagążnik otwiera się po kilku naciśnięciach i jednoczesnym energicznym szarpnięciu klapy do góry , ale nie zawsze .Co robić , znowu ASO ? . :(

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Funmark » 11 lut 2015, o 23:03

Funmark napisał(a):Witam ,
Wczoraj pojawiła się w moim Clio Grandtour nowa usterka . Nie mogłem otworzyć tylniej klapy bagażnika . Wszystko działa z pilota , zamek przesmarowany . Otwieranie awaryjne od wewnątrz działa . Wygląda tak jakby przycisk lub zamek się zacinał .Nadmienię że wczoraj padał lekki deszczyk. Po wielu próbach , bagążnik otwiera się po kilku naciśnięciach i jednoczesnym energicznym szarpnięciu klapy do góry , ale nie zawsze .Co robić , znowu ASO ? . :(

Dzisiaj popołudniu , sucho , chciałem pojechać do serwisu .Pykam pilotem otwieram autko, myślę sprawdzę klapę . Jak ręką odjął , siłownik otwiera zamek i wszystko działa . Klapa otwiera się bez problemu , cuda czy co jest ? :o

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Kolasov » 11 lut 2015, o 23:05

Funmark, to je Reno, tego nie zrozumiesz.
Było: Clio II PH 2 1.2 8v 03'; Laguna II FL 2.0 16v Turbo 05'; Megarhini II PH 1 1.6 16v 03'; Meriva I 1.4 16v 05'; Twingo II PH 1 1.2 16v 07'
Jest:
Pierwszy Malkontent KRC
Sarkazm mocno
Kondory nie lubią gazowanego

Moderator
Klubowicz
Grupa Wsparcia
Zlotowicz

Pokaż profil

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne