Wycieraczki Bosch czy Valeo

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Wycieraczki Bosch czy Valeo

Postprzez wojtuq » 17 wrz 2015, o 13:41

Tak jak w temacie, które wycieraczki wybrać do clio iv Bosch'a czy Valeo, które są lepsze, jakie macie przeżycia z nimi. Jednym słowem ogólnie które są lepsze i warte kupna.
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez mayn » 17 wrz 2015, o 14:37

Valeo płaskie u mnie żyły lekko ponad 3 lata. Polecam.

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 17 wrz 2015, o 15:05

a który model bo są różne, zbierały ci dobrze wszystko bo mi na oryginalnych w połowie szyby zawsze zostaje zatarcie
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez mayn » 17 wrz 2015, o 15:24

Perfekcyjnie ściągały wodę. Nie pamiętam który model - Valeo płaskie, kosztowały w motoryzacyjnym ok 110 zł. Na allegro bym się wystrzegał zakupów, mogą być podróbki.

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 17 wrz 2015, o 15:25

ja i tak będę kupował na ebay.de albo amazon.de
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Cukier84 » 17 wrz 2015, o 20:46

Zauważyłem ze nie ma sensu wydawać kasy na drogie wycieraczki i tak trzeba je wymieniać dwa razy w roku.
vel Lukaszes84

Klubowicz
Zlotowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 17 wrz 2015, o 20:59

Lukaszes84 napisał(a):ze nie ma sensu wydawać kasy na drogie wycieraczki i tak trzeba je wymieniać dwa razy w roku.

Wielu z nas ma jednak inne zdanie. Wycieraczki do Clio 3 i 4 tanie nie są a jak są tanie to są marnej delikatnie mówiąc jakości.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 17 wrz 2015, o 21:05

wojteks, i tu masz rację, te oryginale co mam nie dojść ze źle zbierają na środku szyby to jeszcze słychać ten denerwujacy dźwięk tarcia. Ktoś wie jakiej one są formy te fabryczne. Mój tata ma w sedici valeo i zbierają super i nie trą, tylko nie wie który to model bo są dwa do siebie podobne
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez blusur » 17 wrz 2015, o 21:45

Lukaszes84 napisał(a):Zauważyłem ze nie ma sensu wydawać kasy na drogie wycieraczki i tak trzeba je wymieniać dwa razy w roku.

I tutaj nie mogę się zgodzić.
W poprzednim clio, marketowe zmieniałem dwa razy w roku, tak jak piszesz. W końcu "szarpnąłem" się na Valeo i miałem trzy sezony spokój i wyszło w sumie taniej.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."
"Jeśli nie masz nic do powiedzenia - nie ubieraj tego w słowa."

Mój grafitowy przecinak

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia
Zlotowicz

Pokaż profil

Postprzez Cukier84 » 17 wrz 2015, o 22:11

blusur napisał(a):
Lukaszes84 napisał(a):Zauważyłem ze nie ma sensu wydawać kasy na drogie wycieraczki i tak trzeba je wymieniać dwa razy w roku.

I tutaj nie mogę się zgodzić.
W poprzednim clio, marketowe zmieniałem dwa razy w roku, tak jak piszesz. W końcu "szarpnąłem" się na Valeo i miałem trzy sezony spokój i wyszło w sumie taniej.

Jak kupilem clio to wymieniłem wycieraczki na boscha za ponad 100zł i co? Szlag je trafił po pól roku więc z tąd moje sceptyczne przekonanie do drogich wycieraczek.
vel Lukaszes84

Klubowicz
Zlotowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 17 wrz 2015, o 22:17

z tego co widzę większa przewaga jest dla valeo, z tego co patrzyłem na katalogu to valeo ma 350mm prawa wycieraczke a bosch 340mm, szczerze to nie wiem która jest poprawna długość
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 18 wrz 2015, o 06:23

Jest 2 serie wycieraczek Valeo, tanie First ( http://allegro.pl/valeo-first-wycieracz ... 39555.html ) i droższe X-TRM ( http://allegro.pl/wycieraczki-valeo-sil ... 96069.html )

wojtuq napisał(a):to valeo ma 350mm prawa wycieraczke a bosch 340mm

To chyba bez znaczenia, taka róznica przy tej długości nie wpłynie na działanie.

Właśnie mija trzeci rok używania Valeo u mnie, czy przetrwają trzecią zimę to czas pokaże.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 18 wrz 2015, o 22:33

to zakupie valeo a ktoś wie jak wymienić w clio iv wycieraczki bo dziś próbowałem je ściągnąć i nie dałem rady
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez leśnik » 19 wrz 2015, o 20:13

nie uwierzę w to że guma w wycieraczkach wytrzyma trzy lata normalnego użytkowania - może nie odpadnie od wycieraczki ale ścierać dobrze nie będzie

ja w swoich płaskich boschach zmieniam same gumki - kosztują po 7 zł za sztukę - koszt prawie żaden a wycieraczki ściągają wodę jak nowe
Obrazek

Średnio Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Cukier84 » 19 wrz 2015, o 20:16

leśnik napisał(a):nie uwierzę w to że guma w wycieraczkach wytrzyma trzy lata normalnego użytkowania - może nie odpadnie od wycieraczki ale ścierać dobrze nie będzie

ja w swoich płaskich boschach zmieniam same gumki - kosztują po 7 zł za sztukę - koszt prawie żaden a wycieraczki ściągają wodę jak nowe

I to juz lepsze podejście niż wywalanie stówy na nowe wycieraczki
vel Lukaszes84

Klubowicz
Zlotowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez mayn » 20 wrz 2015, o 03:30

leśnik napisał(a):nie uwierzę w to że guma w wycieraczkach wytrzyma trzy lata normalnego użytkowania - może nie odpadnie od wycieraczki ale ścierać dobrze nie będzie

Uwierz. Liczy się jakość, jakość jest w cenie. Chcesz kupić tanio nowe auto poniżej 30 tyś zł... kupisz plastikową, hałaśliwą Dacie. Chcesz lepszej jakości auto, ciche powyżej 100 km/h, wówczas można rozważyć Megane III 1.2 TCe to koszt ok 58 tys przy obecnych promocjach (końcówka produkcji modelu). Wracając do wycieraczek, poprzednie Valeo wytrzymały ponad 3 lata jak pisałem. Obecnie nowy komplet ciągnę 2 rok i perfekcyjnie zbierają wodę. Wycieraczki za 20-30 zł płaskie po miesiącu nadają się do kosza. Należy pamiętać że stan szyby czołowej również ma wpływ na pracę wycieraczek.

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 20 wrz 2015, o 10:53

leśnik napisał(a):może nie odpadnie od wycieraczki ale ścierać dobrze nie będzie

Będzie dobrze ścierać, na Valeo zrobiłem 40 000 km i ma zamiar dalej jeździć, kolega fabryczne wycieraczki zmienił po 6 latach. Zima niszczy szybko wycieraczki jak się nie oczyści szyby z lodu/szronu przed użyciem wycieraczek. Nasze drogi też się poprawiają i mniej brudu ląduje na szybach.

leśnik napisał(a): kosztują po 7 zł za sztukę

Gumki boscha czy jakieś inne?

Lukaszes84 napisał(a): niż wywalanie stówy na nowe wycieraczki

Ja tam wolę te Valeo za stówę.

mayn napisał(a):Wycieraczki za 20-30 zł płaskie po miesiącu nadają się do kosza.

Dokładnie tak, i to nie jest kwestia gumki ale całego pióra zrobionego nie wiadomo z czego.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez leśnik » 20 wrz 2015, o 19:44

wojteks napisał(a):Gumki boscha czy jakieś inne?

ALCA grafitowane - polecam, używam ich od kilku lat w swoich samochodach
Obrazek

Średnio Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez mayn » 20 wrz 2015, o 20:01

leśnik napisał(a):ALCA

Nie mogę ich polecić ze względu na słabe adaptery (mocowania). Dawniej zakładałem do C2ph2, miałem aż 3 x sytuację że adapter się rozleciał podczas ulewy, w tym raz podczas intensywnej ulewy w trasie przy prędkości około 80 km/h. Dobrze że zjechałem na pobocze praktycznie nic nie widząc, na szybie zostały minimalne rysy po metalowej konstrukcji pióra. Alca powinna popracować nad jakością plastikowych adapterów, to jest niedopuszczalne aby podczas ulewy rozlatywały się adaptery.

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 20 wrz 2015, o 21:06

leśnik napisał(a):ALCA grafitowane - polecam,

Miałem z 2 razy bo tanio miało być, wymiana co 2-3 miesiące nie jest dla mnie akceptowalna.

Ekspert

Pokaż profil

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne