Wycieraczki Bosch czy Valeo

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Re: Wycieraczki Bosch czy Valeo

Postprzez mit » 15 lut 2017, o 15:30

uzywam boscha cala zime i jest git,
No ale zawsze staram sie na sucho nie jechac i zdrapac snieg wczesniej z szyby
mit

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 23 lut 2017, o 17:08

Ale u mnie nawet jak pada to trą strasznie, teraz kupie boscha i zobaczymy co z tego wyjdzie ale zastanawiam się czy kupić te areo twin czy normalne.
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez mit » 23 lut 2017, o 20:31

normalne chyba dokladniej dociskaja do szyby
mit

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez bayerp » 23 lut 2017, o 22:51

a czy ktoś był w posiadaniu oryginalnych wycieraczek "Renault" ? opinie? jak się sprawują?

Początkujący
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez DD@ » 23 lut 2017, o 23:28

Ja osobiście polecam polski produkt. Visee już korzystałem ze wszystkich producentów. Visee jakością i ceną moim zdaniem biją konkurencję.
DD@

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez pawlos123 » 24 lut 2017, o 15:52

bayerp napisał(a):a czy ktoś był w posiadaniu oryginalnych wycieraczek "Renault" ? opinie? jak się sprawują?

Ja miałem i nie polecam. Po 3 miesiącach już zaczęło mi słabo zbierać a wymieniałem jak już było ciepło. Po niecałym roku użytkowania nadają się do śmieci.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 25 lut 2017, o 17:35

Tylko pytanie czy dostane taką długość tych normalnych wycieraczek. bayerp, tak ja i szczerze jest to tandeta nie zbierają na środku szyby i szybko trą. Nawet jak kupisz w serwisie nowe to będzie to samo no chyba, że tego roczne zostały poprawione ale wątpię. Oryginalne wycieraczki Renault są produkowane przez Valeo .
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez blusur » 25 lut 2017, o 23:49

Od prawie dwóch miesięcy używam wycieraczek polskiej firmy Oximo i jestem mega zadowolony :D
Nic nie tarło nawet przy największych mrozach i elegancko usuwają wodę.
Cicho i komfortowo za nie wielkie pieniądze. Bez porównania do poprzednich Valeo.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."
"Jeśli nie masz nic do powiedzenia - nie ubieraj tego w słowa."

Mój grafitowy przecinak

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia
Zlotowicz

Pokaż profil

Postprzez Atuq » 16 cze 2017, o 10:05

blusur napisał(a):Od prawie dwóch miesięcy używam wycieraczek polskiej firmy Oximo i jestem mega zadowolony :D
Cicho i komfortowo za nie wielkie pieniądze. Bez porównania do poprzednich Valeo.

Minęło pół roku. Jak wycieraczki Oximo się sprawują?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Cukier84 » 16 cze 2017, o 10:20

używam oximo siliconline od 3 miesięcy w kilku samochodach i jestem mega zadowony nic nie skrzypi, ładnie zbierają i nie pozostawiają smug.
Cena troszkę większa niż marketowych więc nie ma co się zastanawiać tylko brać :thumbup:
vel Lukaszes84

Klubowicz
Zlotowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez blusur » 16 cze 2017, o 15:21

Atuq napisał(a):
blusur napisał(a):Od prawie dwóch miesięcy używam wycieraczek polskiej firmy Oximo i jestem mega zadowolony :D

Minęło pół roku. Jak wycieraczki Oximo się sprawują?

Nadal działają bez zarzutu :D Jestem zadowolony.
Ani razu nie zaskrzypiały, ani nie skakały po szybie. Zbierają wzorowo i są cichutkie :thumbup:
Następne, napewno będą Oximo.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."
"Jeśli nie masz nic do powiedzenia - nie ubieraj tego w słowa."

Mój grafitowy przecinak

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia
Zlotowicz

Pokaż profil

Postprzez Szympulek » 16 cze 2017, o 21:28

Pomysle nad tymi oximo, bo mam Bosh'a i już mi od pasażera zostawia smugi.. Wodę ściera, ale trochę much i już maras na szybie, nie wiem, może mam pecha co do wycieraczek, albo jestem przewrazliwony :/

Początkujący
Zlotowicz
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Misiek1983 » 16 cze 2017, o 22:41

Strasznie kombinujecie z tymi wycieraczkami :D Mam już 2 lata w cytrynie marketowe po 20 zyli sztuka i nadal są ciche i dobrze zbierają :shifty:
A małych wycieraczek nie mam bo obie po 650mm ;)
KRC #244
Bruce Lee - “Jeśli ci mówię, że jestem najlepszy, myślisz że się przechwalam. Jeśli ci jednak mówię, że nie jestem najlepszy, wiesz że kłamię”.
"Nothing is true, everything is permitted "
Poradnia Dietetyczna Imbir

Zaawansowany
Lider Regionalny
Zlotowicz
Klubowicz
Grupa Wsparcia
Zasłużony

Pokaż profil

Postprzez Termi » 17 cze 2017, o 01:11

Wypróbujcie firmy Alca. Jak dobrze trafić to i za 10 zł/szt można kupić. Rok wytrzymają spokojnie. Od kiedy trafiłem na tę firmę to zapomniałem o niedogodnosciach zwiazanych z wycieraczkami :)
Stajnia:
Clio 1 ph1 1.2 Żółta
Clio 1 ph2 1.8 16V Niebieska
Clio 2 ph2 1.9 dTi Szara
Mondeo mk2 1.8 16V Mondziołek
Clio 1 ph2 1.4 Alize

Ekspert
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez bayerp » 19 cze 2017, o 10:19

w końcu również skusiłem się na płaskie wycieraczki OXIMO i muszę przyznać, że sprawują się dość dobrze. Przeskakiwały mi delikatnie przy większych prędkościach i podmuchach wiatru, ale tak miałem może ze dwa razy. Do tego czasu cichutkie i elegancko zbierają wodę. Używam od marca.

Początkujący
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez daroot » 26 cze 2017, o 09:53

kombinator napisał(a):Wypróbujcie firmy Alca. Jak dobrze trafić to i za 10 zł/szt można kupić. Rok wytrzymają spokojnie. Od kiedy trafiłem na tę firmę to zapomniałem o niedogodnosciach zwiazanych z wycieraczkami :)

Aż muszę odpisać. Mam dokładnie takie same odczucia. Koszt w granicach 8-12zł za wycieraczkę, a jakość rzuca na kolana. Jaki sens kupowac boscha czy valeo za 70zl kpl ? Kupuję w sieci Gordon, ale widziałem kiedyś w tesco.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez marekwodniak » 26 cze 2017, o 10:31

Obecnie w Brico Marsze mają bardzo dobre wycieraczki po około 8 zł .Mają nową konstrukcję montażu . Kupiłem i założyłem w 2 skodach i renówce są super polecam.

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez urate » 29 cze 2017, o 11:38

Boscha bym nawet nie brał pod uwagę... sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie od Denso, one są raczej z drogie. Jak nie to Valeo będą dobrym wyborem

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez senny123 » 23 sie 2017, o 10:46

Witam. Z czystym sumieniem mogę polecić wycieraczki firmy MOTGUM. Mam je u siebie w clio 2 i w scenicu 2 - drugi rok w obudwu autach nawet "mokrej" ryski nie zostawiają ;)

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez kamjan » 13 wrz 2017, o 20:10

Miałem i Bosha i Valeo - powiem wam jedno. Wszystkie wycieraczki obecnie są podobne pod względem wykonania i jakości gumy. Od roku mam wycieraczki z firmy Kamoka, które są sporo tańsze. Nie widzę żadnej różnicy, są tak samo dobre.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne