Wycieraczki Bosch czy Valeo

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Re: Wycieraczki Bosch czy Valeo

Postprzez kamkorder » 14 wrz 2017, o 21:25

mayn napisał(a):
leśnik napisał(a):nie uwierzę w to że guma w wycieraczkach wytrzyma trzy lata normalnego użytkowania - może nie odpadnie od wycieraczki ale ścierać dobrze nie będzie

Uwierz. Liczy się jakość, jakość jest w cenie. Chcesz kupić tanio nowe auto poniżej 30 tyś zł... kupisz plastikową, hałaśliwą Dacie. Chcesz lepszej jakości auto, ciche powyżej 100 km/h, wówczas można rozważyć Megane III 1.2 TCe to koszt ok 58 tys przy obecnych promocjach (końcówka produkcji modelu). Wracając do wycieraczek, poprzednie Valeo wytrzymały ponad 3 lata jak pisałem. Obecnie nowy komplet ciągnę 2 rok i perfekcyjnie zbierają wodę. Wycieraczki za 20-30 zł płaskie po miesiącu nadają się do kosza. Należy pamiętać że stan szyby czołowej również ma wpływ na pracę wycieraczek.

Dodam swoje Valeo które tata miał zamontowane od fabryki w Clio wytrzymały mu ponad 3 lata i także wymienił na Valeo Firt które mu wytrzymały już tylko 2 lata a ja na szybko przed wyjazdem w trasę w marcu 2017 kupiłem marketowe "drive" bo Valeo nie było i te mi działaja do tej pory ale już zaczynają w połowie szyby gorzej zbierać. I muszę kupić Valeo.
Na 5 biegu.....
Mazda 626 GD Cupe 2.2. 91"
Mazda 323 F 1.6. 93"
Punto II Music 1.2. 03"
Siena HL 1.6. 98" :-p
Twingo 1.2. 98"
Octavia 1.6 Tour. 98"
Clio III 1.2. 08. z salonu

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 17 wrz 2017, o 00:29

Ja mam już drugi komplet Valeo, pierwszy z montażu a drugi kupiony przeze mnie jedne jak i drugie strasznie trą co jest bardzo uciążliwe i nie wiem teraz sam co kupić bo w Niemieckich sklepach za dużego wyboru nie ma :(
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 2 paź 2017, o 17:16

Witam.Jakiej marki są montowane wycieraczki na pierwszy montaż?Co ile wymieniacie tak zeby nie drapać szyby?Czy nowe salonowe wytrzymaja do wiosny?Czy u Was też jest tak że generalnie wycieraczki pracują cicho ale kiedy już wracają do podszybia to w ostatniej fazie tak jaky mialy lekkie drgania?

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 2 paź 2017, o 20:42

Valeo są na pierwszy montaż. Ja moje wymieniłem chyba po 2 latach, teraz też muszę wymienić ale nie wiem na jakie bo kupiłem drugie Valeo ale trą tak jak te na pierwszy montaż.
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 2 paź 2017, o 20:45

Czyli valeo na pierwszy montaż.A to tarcie to jest wlasnie to tak jakby przeskakiwanie wycieraczek na koncu jak już dochodza do podszybia?Nie wiem czy tak ma być ale chyba nie.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez cptiev » 17 paź 2017, o 20:11

U mnie oryginalne wytrzymały 4 lata, przebieg 52 000 km, ostatnio jakos od miesiąca - dwóch zauważyłem, iż jedna czasem niedokładnie zbiera.

Zakupiłem właśnie na allegro w sklepie motoryzacyjnym komplet Valeo First, dałem 21 zł (akurat trafił mi się kupon rabatowy na 30zł), więc na próbę chyba warto.
Co sądzicie o tych wycieraczkach do samochodu? Jak się sprawdzają, dobrze zbierają? Jaka jest jakość wykonania? Z tych fabrycznych byłem bardzo zadowolony, z tego co pisaliście to są też Valeo? A wiadomo może jaki dokładnie model?
Zastanawiałem się także nad droższymi np Bosch Aerotwin lub Valeo Xtrm, ale myślę, że jednak nie warto tyle wydawać na wycieraczki.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 25 paź 2017, o 22:37

Witam.Ostanie kilka dni to u mnie w miescie ciagle sobie popaduje deszcz a wiec w koncu wycieraczki chodza przez dluzszy czas.Moze zadam smieszne pytanie ale czy te oryginaly w nowym aucie muszą skrzyieć kiedy powracają do pozycji wyjsciowej?Czu to taki urok wycieraczek?Tkie odglosy to zawsze wydawaly stare wycieraczki ale ze nowe?

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Natan » 25 paź 2017, o 22:52

Cześć
Na mokrej szybie nowe wycieraczki,a tym bardziej firmowe oryginały nie powinny skrzypieć.Jak piłujesz w garażu na sucho to prawie każda będzie skrzypieć.Mam Boscha i chodzą bezszelestnie.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 25 paź 2017, o 23:14

tylko na mokrej chodza.Jak ida do gory to jest ok.Ale jak wracają w dol to wpolowie grogi zaczynaja skrzypiec niestety.Czy piora wycieraczek sa na gwarancji?Auto ma 1,5 miesiaca

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Natan » 25 paź 2017, o 23:23

Nie sądzę aby miały gwarancję na takie tematy.Jakieś fabryczne wady uniemożliwiające normalne użytkowanie zapewne tak.Ale skrzypienie.To zależy wyłącznie od dobrej woli serwisu.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez tony_tr » 26 paź 2017, o 19:42

Zastanawiam się jak niektórzy użytkują swoje wycieraczki. Moje Clio kupiłem prawie 3 lata temu i przejechałem już ok 65kkm i ciągle jeżdżę na tych wycieraczkach z którymi kupiłem auto (C2PH3). Nie wiem co to za firma ale jakieś bez przegubowe.

Generalnie same pióro trzeba nieraz przejechać szmatką. W momencie gdy nie zbierają mi dobrze to muszę je przeczyścić i jest okej. Fakt, że nie działają bezszelestnie ale generalnie nie ma się do czego przyczepić. Nie mam żadnych smug.

W momencie gdy nie czyścicie wycieraczek przynajmniej raz w miesiącu to faktycznie... każda będzie do wyrzucenia po takim czasie bo będzie przepuszczać. Czyścicie wycieraczki?

Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Zlotowicz

Pokaż profil

Postprzez ppt » 28 paź 2017, o 12:26

Ostatnio krzywym okiem patrzę ba produkty Bosch'a, chyba jakość poszła w dół. Wycieraczki przegubowe, do najcichszych nie należą i dosyć szybko zaczynają zostawiać ścieżki.
Teraz założyłem Oximo, przegubowe. Są ciche, zbierają przyzwoicie, ale niestety przeskakują na dolnych końcach.
ppt

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez urate » 31 paź 2017, o 15:05

też u siebie swoje valeo wymieniłem na kamoki. Jednak kamjan ma sporo racji. Po co przepłacać

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Dymian » 2 lis 2017, o 21:46

tony_tr napisał(a):...

W momencie gdy nie czyścicie wycieraczek przynajmniej raz w miesiącu to faktycznie... każda będzie do wyrzucenia po takim czasie bo będzie przepuszczać. Czyścicie wycieraczki?

czyszczę jedynie przy gruntownych porządkach aut, czyli o wiele rzadziej aniżeli 1 miesiąc.
Czymś konkretnym czyścisz?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez tony_tr » 2 lis 2017, o 22:02

Dymian napisał(a):czyszczę jedynie przy gruntownych porządkach aut, czyli o wiele rzadziej aniżeli 1 miesiąc.
Czymś konkretnym czyścisz?

Może być zwykła namoczona wodą ściereczka z mikrofibry lub po prostu zwykły papier ze stacji benzynowej (robić na mokro). Ja ostatnio też zapomniałem o czyszczeniu (albo byłem zbyt leniwy) i już na prawdę chciałem zmienić te wycieraczki bo normalnie nic nie widziałem tak zaczęły przepuszczać ale przeczyściłem papierem na stacji benzynowej i znowu działają jak dawniej. Na gumie zbiera się tłuszcz, brud i trzeba to jednak co jakiś czas przeczyścić. Teraz robię to regularnie i wycieraczki nawet z takim przebiegiem działają elegancko. Po przetarciu od razu czuć różnice w działaniu. Sprawa dość błaha ale uwierz mi, że czyni cuda. Oczywiście nie ma co nie wiadomo jak tego szorować - przeciągnąć raz z jednego końca na drugi i potem zacząć od drugiego końca, tyle wystarczy. Oczywiście nie należy się przejmować, że guma będzie zostawiać czarne ślady na papierze. Nawet czysta będzie brudzić i jest to normalne.

Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Zlotowicz

Pokaż profil

Postprzez wojtuq » 28 sty 2018, o 13:58

Wymieniłem wkoncu wycieraczki na nowe tyn razem firmy refresh ogólnie jestem zadowolony na wycieraczce od kierowcy problem z tarciem i złym zbieraniem znikł ale od pasażera porblem jest taki ze na samym srodku gdzie jest plastikowy uchwyt źle zbiera i czasami trze ogólnie. Nie mam pojęcia co z tym zrobić by sie tego pozbyć. Nie ma różnicy a jakim biegu są wycieraczki od pasażera zbiera tak samo źle i nawet zdarzało sie ze na szybszym biegu mocniej tarło sprawdzalem to podaczas jazdy w deszczy i w garażu pryskajac wycieraczke płynem jest to samo
Pozdrawiam
wojtuq

Bardzo Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez davop » 3 lut 2018, o 16:25

dla zdesperowanych ecocut pro ;-) To coś kosztuje osiem dyszek :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=52pJTrYzS8Y jest nawet i clio :dance:
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 7 mar 2018, o 01:45

Witam.Moj szwagier ma megane IV a jego sasiad Captura.Szwagier ma problem z wycieraczkami bo mu przeskakuja i pierdza tak samo sąsiad w Caprurze mial to samo.U mnie też jest ten ptoblem że od odebrania auta we wrzesniu wycieraczki skacza i pierdza jak wracają zreszta nawet wrzucalem na forum filmik.Ssiad wymienil na nowe w aso i problem sie skonczyl gdyż podobno teraz sa już lepszej jakosci wycieraczki.Ja też chce wymienić i sie zastanawiam na ile jest to prawda że teraż już sprzedaja poprawione wycieraczki.A jesli to bajki to co kupić?Boshe są po 110 zl na alegrogo .Czy moze zaryzykowac te z aso?A moze te Oximo?szwagier jeszce powidzial żebym zdjal piora wsadzil do miski i zalal wrzatkiem na 15 minut.Co wy na to?Slyszal ktos o takiej metodzie?

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Natan » 7 mar 2018, o 08:50

SebaLBN ?
Ja kupiłem Bosha w markecie na "A".Zero problemów.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 7 mar 2018, o 09:44

Natan ale ktorego bosha?Bo do clio ida boshe te bezprzegubowe czyli to są te aerotwiny czy sa też zwykle bezprzegubowe bosche?Na allegro są tylko te aerotwiny.Chodzi o te?

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne