KOD LAKIERU PO VIN

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

KOD LAKIERU PO VIN

Postprzez Tylerprf » 6 gru 2017, o 12:41

Serwus! Zbieram się do lakierowania całej fury, ale mam ogromny problem, naklejka na której powinien być kod lakieru jest już tak wytarta, ze nic na niej nie widac(wierzcie lub nie, tak jest..) i pojawia się moje pytanie, czy jesteście w stanie podać mi kod lakieru po nr VIN?(wiem, ze może się różnic itp, ale chce zrobić ten sam kolor jaki był podawany na naklejce)

Nr VIN VF1SB0FCF25239786

Sorry za offtop, ale widze, ze masa ludzi tworzyła tutaj temat w celu uzyskania kodu lakieru-poszedłem myślą tłumu.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez RENAULT__1 » 6 gru 2017, o 14:03

Witam
kod koloru OV460
Pozdrawiam

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Dymian » 2 sty 2018, o 19:41

ma ktoś namiar na dekoder, który poda kod lakieru?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Cukier84 » 2 sty 2018, o 20:47

Dymian napisał(a):ma ktoś namiar na dekoder, który poda kod lakieru?

kod lakieru znajduje się na tabliczce znamionowej
vel Lukaszes84

Klubowicz
Zlotowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 2 sty 2018, o 21:40

Obrazek
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Dymian » 2 sty 2018, o 21:46

dzięki za szybki odzew.
Zanim i zaraz po stworzeniu powyższego posta- szukałem w google i kichę znalazłem. Jeden dekoder z rosyjskiej strony podał mi kod lakieru jako jedyny i podał jako ted49- a samochód jest srebrny.
A zapomniałem dodać, że mam do auta 300km, dopiero jutro dostanę zdjęcie wlepy ze słupka,a już dzisiaj chciałem działać w zamawianiu pierdół.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez ppt » 3 sty 2018, o 16:07

ppt

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Dymian » 3 sty 2018, o 20:13

to z tej strony był kod ted49- rzeczywiście na aucie jest ted069.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez ppt » 3 sty 2018, o 21:19

Teraz tak patrzę na "swoje dane". Tam jest dwa razy podany kolor, "paint code" oraz "bodywork paint" i ta druga pozycja wskazuje kolor nadwozia. U mnie się zgadza.
ppt

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Dymian » 3 sty 2018, o 21:46

ppt napisał(a):Teraz tak patrzę na "swoje dane". Tam jest dwa razy podany kolor, "paint code" oraz "bodywork paint" i ta druga pozycja wskazuje kolor nadwozia. U mnie się zgadza.

a u mnie adekwatnie:
TED49
TEKNA

btw. clio II ph3 rozkodowuje jako Logan Sandero I. Ale wiadomo, z darmowych dekoderów nie wymaga się cudów ;)

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez intel_x » 28 kwi 2018, o 13:58

Tylerprf napisał(a): ...naklejka na której powinien być kod lakieru jest już tak wytarta, ze nic na niej nie widac(wierzcie lub nie, tak jest..)...

Możesz mieć problem na stacji diagnostycznej przy przeglądzie technicznym. Mi ktoś przytrzasnął drzwiami klamrę od pasów, i kawalek tej naklejki się zerwał, powodując że nr VIN był nieczytelny (brak cyfry).
Na przeglądzie odmówili mi wykonania badania z powodu tej naklejki. Na nic zdały sie moje wyjaśnienia, że nr VIN jest również przy szybie i pod siedzeniem. Podobno tabliczka jest najwazniejsza.
Docelowo w AS ściągali z Francji nową, naszczescie gratis ale miesiąc czekania. Można też wyrobić zastępczą tabliczkę na wojewódzkich stacjach diagnostycznych ale już odplatnie.
Clio II 1,4 16V 98KM
Clio IV 1,2 TCe 120KM

Średnio Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne