Skradziono moje clio :(

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Re: Skradziono moje clio :(

Postprzez intel_x » 24 kwi 2018, o 19:39

Praktykant ;)
Clio II 1,4 16V 98KM
Clio IV 1,2 TCe 120KM

Średnio Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 25 kwi 2018, o 13:33

Do końca tyg. mają mi umorzyć. A to miła niespodzianka...
:)

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Natan » 25 kwi 2018, o 13:39

Uuuu...to bardzo szybko.Jesteś tą decyzja usatysfakcjonowana :?: .Samochodu oczywiście,że bardzo szkoda.Dodatkowo całej rupieciarni,którą się w nim wozi.Moja żona czasami zostawia w nim navi,kamerkę,jakieś pendrive z muzyką.O zawartości bagażnika nawet nie wspomnę.Wszystko wtedy idzie "weg".

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez sasio » 25 kwi 2018, o 13:50

Pytanie teraz na ile ubezpieczyciel wycenia to Clio.
Gdy kupowałem auto PZU wyceniło ja kwotę z faktury 53700zł i dontego GAP że w razie calkowitej szkody lub kradzieży oddają całość.
Z ciekawości sprawdziłem wariant w AXA, Hestia i już nowe auto, zanim wyjechało z salonu, dla nich 41700zł warte...
Renault Clio IV Grandtour 2017
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Natan » 25 kwi 2018, o 13:54

Zapewne temat wyceny ma się bardzo podobnie jak w przypadku wstawienia samochodu do komisu.Tam zawsze zaniżają ceny aby na nim "przyciąć".

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 25 kwi 2018, o 14:11

Natan, chyba wolę już zapomnieć o tamtym clio i zacząć myśleć o nowym.
Niestety obawiam się wyceny ubezpieczyciela. Może mnie bardzo zaskoczyć. Na polisie mam 40k w dniu zawarcia umowy (czyli dosłownie 2 tyg. przed kradzieżą). Ale wiem, że będą zaniżać.. :(

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Natan » 25 kwi 2018, o 14:19

Żeby tylko nie wpadł im do głowy (TU) jakiś pomysł,że to była udana próba ...bo jest bardzo mały odstęp czasowy miedzy kradzieżą a terminem zawarcia umowy AC.Chodzi mi o to,że mogą mocno "węszyć".

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 25 kwi 2018, o 14:26

akurat lepiej bym wyszła, jakby mi ukradli przed zawarciem nowej umowy - tam miałam stałą sumę ubezpieczenia i była ona wyższa ;)
więc niech lepiej nie będą śmieszni bo akurat dzięki temu, że przedłużyłam polisę to oni będą do przodu o dobrych parę tysięcy :P
Ostatnio edytowano 25 kwi 2018, o 14:31 przez soccerchicka, łącznie edytowano 1 raz

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Natan » 25 kwi 2018, o 14:30

Nie wiem czy się zrozumieliśmy.Policji jest na rękę,żeby sprawę umorzyć.Mają lżejszą "szufladę" z takimi sprawami.A TU musi kasę wypłacić.Rozumiesz :?: .

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 25 kwi 2018, o 14:32

Natan, rozumiem, ale stwierdziłeś, że ktoś będzie węszył po kradzież miała miejsce zaledwie 2 tyg. po odnowieniu polisy. A ja Ci tłumaczę, że polisę miałam cały czas w tym samym TU i że nawet wolałabym, żeby mi ukradli je przed przedłużeniem polisy bo wtedy dostałabym więcej kasy..

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Natan » 25 kwi 2018, o 14:35

To spoko.Bądź dobrej myśli i head's up ;) .

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez mopsik » 25 kwi 2018, o 18:47

Policja tak działa.Rok temu jak mi rąbnęli auto bez AC byłem na komisariacie złożyć zeznania.Czułem się jak oskarżony o kradzież własnego auta.Pokazałem policjantowi by się uderzył w czoło,skoro nie mam AC to sobie kradnę ? Chyba wtedy do niego dotarło.Zgłaszasz kradzież to jesteś mocno podejrzany.Tak łatwiej niż szukać po monitoringu.W umorzeniu jest taki zapis że masz prawo wglądu w akta sprawy.Mi się nie chciało ,miałem dość ale z ciekawości może warto zajrzeć,chociaż wiem ze tam nic nie ma.Niczego nie zrobili tylko wypisali dokumenty.I tak każdy żeruje,z AC pamiętaj o wartości wpisanej w umowę i udziale własnym w szkodzie.Jest to często nawet - 10 %

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 25 kwi 2018, o 18:57

mopsik, nie mam udziału własnego. Nie będę zaglądać w akta. Wiem, że nic nie zrobili.

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 25 kwi 2018, o 22:46

soccerchicka napisał(a):Do końca tyg. mają mi umorzyć. A to miła niespodzianka... :)

To bardzo dobrze :thumbup:

soccerchicka napisał(a):Niestety obawiam się wyceny ubezpieczyciela. Może mnie bardzo zaskoczyć. Na polisie mam 40k w dniu zawarcia umowy (czyli dosłownie 2 tyg. przed kradzieżą). Ale wiem, że będą zaniżać.. :(

Wartość szkody szacuje się na dzień jej wystąpienia, a minęły tyko 2 tygodnie od zawarcia polisy AC, więc nie powinni zaniżać kwoty odszkodowania :)

soccerchicka napisał(a): Nie będę zaglądać w akta. Wiem, że nic nie zrobili.

Racja, szkoda na to czasu (dokumentacja z "poszukiwań" auta musi być, bo inaczej prokuratura nie zatwierdzi umorzenia, ale... "papier wszystko przyjmie").
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 25 kwi 2018, o 22:52

Bogdan61, Obyś miał rację. Siedzę jak na szpilkach i czekam na decyzję. Nawet już sobie fajne Clio znalazłam ale pewnie ktoś je sprzątnie sprzed nosa ;)

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez *YUBY* » 1 maja 2018, o 12:49

soccerchicka napisał(a):już sobie fajne Clio znalazłam ale pewnie ktoś je sprzątnie sprzed nosa

Pojechałem je wczoraj oglądać. No i obszedłem cały plac i jej nie znalazłem. Poszedłem do handlowca, pytam o tą cliówkę i wczoraj sie sprzedała.
KRC #71 czarna initialka, czarny sporciak i niebieski campus

Zaawansowany
Zlotowicz
Klubowicz
Grupa Wsparcia
Moderator

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 1 maja 2018, o 13:17

*YUBY*, Kurczę dziękuję Ci - nie musiałeś (nie chciałam nikomu robić problemu ale dziękuję :) ) i widzę, że Rudy postawił na swoim (dzięki Rudy!). Ale dobrze wiedzieć, że jej nie znalazłeś - sprzedała się wczoraj - owszem :)
przynajmniej dzięki Tobie mam pewność, że od razu ją schowali, nikt nie będzie nią jeździł i tylko czeka na mnie :D

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez *YUBY* » 1 maja 2018, o 15:18

Z Rudym rozmawiałem w czwartek, poprosił mnie o podskoczenie. A ze do RRG mam 50km, przez cala warszawę przejechać, więc nie miałem tam po drodze. Ale wczoraj znalazłem chwilę, mówię jadę!
KRC #71 czarna initialka, czarny sporciak i niebieski campus

Zaawansowany
Zlotowicz
Klubowicz
Grupa Wsparcia
Moderator

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 1 maja 2018, o 15:54

*YUBY*, nie mów, że jechałeś specjalnie! Nie chciałam nikomu robić problemów :(

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez ed200 » 1 maja 2018, o 17:40

pozbyłeś się problemów ;) wybacz za żart, ale coś w tym jest...

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne