Clio 3 praktycznie nie jeżdzone

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Clio 3 praktycznie nie jeżdzone

Postprzez seboss80 » 22 mar 2019, o 10:31

Witam,
Mam Możliwość zakupu renault Clio III 1,4 98 km 2007r.
Auto przez ostanie kilka lat praktycznie w ogóle nie jeżdżone. Może raz na kilka miesięcy właścicielka nim wyjeżdżała. Jaki problemy mogą być po kupnie takiego samochodu. Chodzi mi o to czy jak kupie i zacznę intensywnie eksploatować mogą jakieś poważne awarie wyniknąć np z silnikiem.
Spodziewam że pewnie opony mogą być do wymiany, olej, filtry. Na tarczach hamulcowych może się rdza pojawić, problem może być z łożyskami, zatarty hamulec ręczny itp. to są rzeczy do zrobienia.
Natomiast chodzi mi o to czy mogą być inne kosztowne awarie np silnika i jego osprzętu związane z tym że auto kilka lat praktycznie stało ?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 22 mar 2019, o 11:49

Od razu do wymiany: kompletny rozrząd z pompą wody, wszystkie płyny (łącznie z hamulcowym) i filtry. Tarcze hamulcowe z kockami plus przesmarowanie zacisków hamulcowych. Akumulator.
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez seboss80 » 22 mar 2019, o 13:01

Bogdan61 napisał(a):Od razu do wymiany: kompletny rozrząd z pompą wody, wszystkie płyny (łącznie z hamulcowym) i filtry. Tarcze hamulcowe z kockami plus przesmarowanie zacisków hamulcowych. Akumulator.

Tego się spodziewałem, natomiast jeśli to zrobię to innych problemów nie powinno być ?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez patrys4891 » 22 mar 2019, o 14:58

z samym silnikiem raczej nie.
W samochodach, które nie jeżdżą często rdza wychodzi w dziwnych miejscach. sprawdź podszybie.
Najgorsza jest wilgoć, która niszczy wszelkie łożyska, tarcze, przewody (plecionki od masy) i inne wtyczki, które potrafią zaśniedzieć.
Pytanie jeszcze czy ten samochód tak stał pod chmurką?
Chyba bym wolał coś co było na bieżąco jeżdżone i na bieżąco kolejne rzeczy były zużywane i wymieniane, chociaż może się okazać że będziesz jeździł i się cieszył.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez a_fly » 25 mar 2019, o 20:05

Bogdan61 napisał(a):Od razu do wymiany: kompletny rozrząd z pompą wody, wszystkie płyny (łącznie z hamulcowym) i filtry. Tarcze hamulcowe z kockami plus przesmarowanie zacisków hamulcowych. Akumulator.

Do tego dorzuciłbym przegląd klimatyzacji, odgrzybienie i nabicie.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez CZUCZU1 » 25 mar 2019, o 22:02

A ja dorzuce zaśniedziałe wtyczki, problemy z alternatorem, wariująca elektryka. Zastane gumy zawieszenia, amortyzatory, opony szybko spękają itp. Parę lat temu szwagier kupił seata 6 letniego z 30 tys przebiegu. 3/4 auta wymienił

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Majsterkowicz

Pokaż profil

Postprzez a_fly » 26 mar 2019, o 20:33

Aż tak bym nie przesadzał.
Sam kupiłem od rodziny Clio III, które w 7,5 roku przejechało 40k km.
Fakt, auto mało jeżdżone psuje się szybciej. Z problemów jakie napotkałem to:
- hamulce wymagały kilkunastu porządnych hamowań,
- rozrząd z automatu do wymiany (z powodu wieku, był tam od nowości),
- pasek akcesoriów do wymiany,
- opony pomimo pokaźnego bieżnika z widocznymi oznakami starości,
- problem z klimatyzacją, sparciałe węże od klimy (wymiana), konieczność odgrzybienia, kompresor zaczął hałasować przy uruchamianiu, ale działa do dziś + uzupełnienie czynnika, - właściciel nic nie robił z klimatyzacją od nowości,
- konieczność wymiany świec, cewki (pękła obudowa od spodu), kabli WN,
- płyn hamulcowy, płyn chłodzący

Samochód obecnie ma 11,5 roku, przejechał 153k km. Do tej pory wymienione zawieszenie z przodu (mcpherson, sprężyny), oraz dwa drążki kierownicze (lewy, prawy).

Za niedługo rozrząd i pasuje w końcu klocki przednie z tarczami bo siedzą tam od nowości :) + zajrzeć do tylnych bębnów.
Problemów z elektryką nie mam, alternator działa, rozrusznik też, w zawieszeniu nic więcej nie robione.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez PawełKatowice » 12 maja 2019, o 18:53

seboss80 napisał(a):Witam,
Auto przez ostanie kilka lat praktycznie w ogóle nie jeżdżone. Może raz na kilka miesięcy właścicielka nim wyjeżdżała. Jaki problemy mogą być po kupnie takiego samochodu. Chodzi mi o to czy jak kupie i zacznę intensywnie eksploatować mogą jakieś poważne awarie wyniknąć np z silnikiem.
Spodziewam że pewnie opony mogą być do wymiany, olej, filtry. Na tarczach hamulcowych może się rdza pojawić, problem może być z łożyskami, zatarty hamulec ręczny itp. to są rzeczy do zrobienia.
Natomiast chodzi mi o to czy mogą być inne kosztowne awarie np silnika i jego osprzętu związane z tym że auto kilka lat praktycznie stało ?

Witam, czy chodzi może o Clio III 1.4 98KM 2007r. Czarna perła 5d od właścicieli z Zabrza? bo jeśli tak to kupiłem właśnie taki samochód :)

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez PawełKatowice » 12 maja 2019, o 18:55

Zapomniałem dodać że przebieg niecałe 64tys.km i serwisy w ASO praktycznie co roku.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez seboss80 » 13 maja 2019, o 08:05

PawełKatowice napisał(a):

Witam, czy chodzi może o Clio III 1.4 98KM 2007r. Czarna perła 5d od właścicieli z Zabrza? bo jeśli tak to kupiłem właśnie taki samochód :)

nie to nie ten samochód. ten co chciałem kupić jednak nie jest do sprzedania bo właściciele się rozmyślili

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez seboss80 » 13 maja 2019, o 08:06

PawełKatowice napisał(a):

a w jakiej cenie kupiłeś jeśli mogę wiedzieć?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez PawełKatowice » 13 maja 2019, o 16:22

13tys.zł

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez seboss80 » 14 maja 2019, o 07:42

PawełKatowice napisał(a):13tys.zł

to dobra cena przy takim przebiegu ;)
ja po 3 miesiącach intensywnych poszukiwań kupiłem podobne auto jak Twoje Clio III 1.4 98KM 2008r. kolor czarny 5d, roczna instalacja LPG z przebiegiem 84000 ;) w okolicach Krakowa

Początkujący

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne