Renault Clio III

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Renault Clio III

Postprzez szeryf37 » 25 kwi 2019, o 20:44

Witam. Nadszedł czas na zmianę Clio II na Clio III. Mój wybór padł na Clio z końca produkcji czyli 2011/2012 roku. W związku z tym pojawiają mi się pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, może Wy pomożecie mi rozwiać wątpliwości:
1. Czy w silniku 1.5 dCi 88KM występuje filtr cząstek stałych? Czy występuje dwumasa? Czy istnieje w nim jeszcze coś innego co często pada i powoduje wysokie koszta naprawy?
2. Jaka jest najwyższa możliwa wersja wyposażenia?
3. Czy istnieje możliwość samodzielnego zaaktualizowania map nawigacji?
Może macie jakieś własne wskazówki/doświadczenia, wiecie na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego Clio? Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam!
szeryf37

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Fafiq » 25 kwi 2019, o 21:03

Mogę wypowiedzieć się co do map.
Można oczywiście zaktualizować samemu :)

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez szeryf37 » 25 kwi 2019, o 21:48

Super dzięki! Teraz czekam na resztę odpowiedzi [WINKING FACE]

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Tctomasz » 25 kwi 2019, o 21:57

Osobiście polecam wersje NIGHT AND DAY bo są na prawdę piękne i mega bogate i oczywiście z dci :-)
Do tego wychodziła jeszcze bogatsza wersja tylko na francję FFR, miała pół skórzaną tapicerkę z wzorem w kratkę i takim kogutem czy jakimś innym ptakiem na błotnikach :-)

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c ... Afu2E.html

I oczywiście INITIALE PARIS- wiadomo ;-)

Średnio Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 25 kwi 2019, o 23:02

szeryf37 napisał(a): Mój wybór padł na Clio z końca produkcji czyli 2011/2012 roku.
Czy w silniku 1.5 dCi 88KM występuje filtr cząstek stałych?

Tak (z salonu PL dopiero od 2010r., sprowadzone mogą już mieć w starszych rocznikach).

szeryf37 napisał(a):Czy w silniku 1.5 dCi 88KM występuje występuje dwumasa?

Nie.
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez szeryf37 » 26 kwi 2019, o 06:45

Ok bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zabieram się za poszukiwania ^^

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez grzegorz1189 » 6 maja 2019, o 20:53

Jak można samemu zaktualizować mapy nawigacji? I czy clio posiada na wyświetlaczu kontrolke filtra? Posiadam właśnie clio z silnikiem 88km ale takiej kontrolki nie mam więc sam nie wiem czy ten filtr posiadam czy nie.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne