Brak książki serwisowej = brak serwisu

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Brak książki serwisowej = brak serwisu

Postprzez Sja08 » 4 maja 2019, o 14:06

Witam, okazało się że moje autko jest jeszcze na gwarancji i chciałem pojechać na serwis by przebadali autko i może coś by dało się na gwarancji wymienić lecz niestety Pan przez telefon mi powiedział że wszystko ładnie pięknie ale w związku z tym że autko jest zza granicy to czy mam książkę serwisową lub jakieś faktury? Odpowiedziałem że nic nie dostałem takiego bo jestem już drugim właścicielem w Polsce i na to Pan z serwisu odpowiedział mi że w związku z tym moje auto nie podlega już gwarancji mimo to że w komputerze ma wszystkie przeglądy itd. Co wy o tym sądzicie?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez grzegorzmcewp » 5 maja 2019, o 22:31

całe renault mieć gdzieś osobę która kupiła ich auto

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Sja08 » 6 maja 2019, o 04:42

No ale gdzie ja chcę u nich pieniądze zostawić a oni takie problemy robią? Chore. Dziś zadzwonię do Warszawy albo i gdzie dalej.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez sasio » 6 maja 2019, o 05:54

Jeżeli auto ma gwarancje to wykluczyć ją mogą przebieg auta jeżeli takowy był określony lub brak serwisu w ASO i zrobienia czynności przy danym przebiegu w innym warsztacie ale to tylko na niektóre podzespoły.
ASO wbija VIN i widzi co i jak, aczkolwiek są bardzo, ale to bardzo leniwi i robią to, na czyn maja kasę.
Renault Clio IV Grandtour 2017
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Sja08 » 6 maja 2019, o 09:03

Mi gość mówił że było serwisowane za granicą i wszystko jest ok tylko jak auto przychodzi z zagranicy do Polski to serwis wymaga książki bo przy kasacji po stłuczce tamten urząd zabiera książki i oni w Polsce już wiedzą że auto było walone. Tak mi powiedział.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez a_fly » 6 maja 2019, o 20:06

Coś to nie pasuje, dawno już nie widziałem książek serwisowych, wszystko jest elektronicznie.
Zdecydowanie powinieneś zagłębić w regulamin dotyczący gwarancji.
Nie zawsze gwarancja na produkt jest przenoszona na drugiego właściciela o ile auto nie zostało nabyte przez autoryzowany salon, na pewno w regulaminie odpowiednie informacje są zawarte.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez sasio » 6 maja 2019, o 21:44

Ewentualnie może tak być ze gwarancja zostało całkowicie anulowana poprzez szkodę całkowita, brak serwisu ogólny etc
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez grzegorzmcewp » 7 maja 2019, o 19:05

Raczej przez to ze renault ma gdzieś swoich klientów byle tylko kasę od nas ciągnąć

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez sasio » 8 maja 2019, o 09:24

Nie, ja jade do każdego ASO w Polsce i z dokumentów sprawdzają VIN pojazdu i tyle.
W Chorwacji znajomy zajechał bez żadnej książki i auto na gwarancji mu zrobili
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Sja08 » 3 cze 2019, o 06:41

Sprawa wyjaśniona, niekompetentność serwisanta. Byłem w dwóch innych serwisach i nic nie chcieli bo mają wszystko w komputerze. Jedyne się przyczepili że w 2018 nie było wymiany oleju to im pokazałem książkę serwisową z innego nieautoryzowanego zakładu mechanicznego z pieczarkami, ładnym tytułem Technik mechanik Roman ..... Oraz informacją co zostało użyte bo dowiedziałem się że nasza UE zniosła monopol na serwisowanie samochodów tylko w ASO to byli zdziwieni i przyjęli auto na serwis.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 3 cze 2019, o 09:35

Hejka.Czyli wychodzi na to ,że jesli teraz od nowosci mam pierwsza planowa wymiane oleju przy 30.000 km i niby sie umowilem na to w aso żeby podtrzymać gwarancje w cenie 130 zl za sama robocizna bo olej ma swoj a filtr zakupilem w aso to mogę pojechać powiedzmy do jakieś sieciowki na wymiane oleju za 60 zł i oni mogą mi podbić pieczatke w ksiazce seriwsowej i bedzie wszystko ok i gwarancja zachowana?

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Natan » 3 cze 2019, o 10:50

SebaLBN :?:
Ja tam nie chce się wymądrzać, ale źle robisz, że wymieniasz olej po 30 000 km.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 3 cze 2019, o 11:15

Natan a nie poyslales że moze juz wczesniej wyoenialem olej?I to 2 razy.Tylko nie w aso.Mi chodzi o kwestie gwarancji.Czaisz?

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Natan » 3 cze 2019, o 11:38

Czaję. Nie wszystkie "gadki' się pamięta. Spoko luzik ;) .

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez mopsik » 3 cze 2019, o 17:55

Jak ja to widzę.Gwarantem jest Renault Polska.Naprawy itp przeprowadzać winno się w stacjach ASO .Autoryzowanych.Renault nie bierze odpowiedzialnosci za naprawy podrzędnych stacji.Jak Ci silnik padnie z jakiejkolwiek przyczyny to czy na ekspertyzę lecisz do ASO czy do Pana Janka z serwisu lokalnego ? Pewnie do ASO .A ja sie pytam ...a dlaczego nei do Pana Janka skoro coś Ci tam grzebał przy silniku ? Masz gwarancję - wszystko robisz u gwaranta i on za to bierze odpowiedzialność.po gwarancji rób co chcesz.Co do tej wymiany oleju,czy to aż tak drogo jak za robociznę biorą te 130 zł w ASO ? Proponuję sprawdzić inne ASO jak np w Skodzie,Peugeot że o takich markach jak Porsche ,BMW nie wspomnę.
Z własnego podworka dodam że np w umowie leasingowej bo taką mam - jest wpis ze wszystkie naprawy i obsługę należy wykonywać w ASO producenta.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Natan » 3 cze 2019, o 18:13

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... so/7vprkhq

Bardzo dużo też zależy od podejścia samej obsługi klienta/gościa, który przyjmuje samochód do naprawy gwarancyjnej w danym serwisie, bo są ludzie i taborety, oraz od kosztów samej naprawy itp. bo jak wiadomo im będą wyższe, tym bardziej będą szukać dziury w całym.
Ostatnio edytowano 3 cze 2019, o 19:18 przez Natan, łącznie edytowano 1 raz

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 3 cze 2019, o 19:02

mopsik napisał(a):.Co do tej wymiany oleju,czy to aż tak drogo jak za robociznę biorą te 130 zł w ASO ?

Za 30 minut leniwej/lekkiej/czystej pracy mechanika to kosmicznie drogo. Ale w ASO musi zarobić wprowadzający na halę napraw, mechanik, samo ASO też ma niezły udział w tej cenie.
No chyba że oddają autko umyte, chociaż mycie ręczne to zaledwie jakieś 25zł od autka. Pomijam już ceny olejów/filtrów w ASO.
Niestety w ASO obowiązują ceny kosztorysowe według katalogu producenta (a standardy nie zawsze producenckie).

mopsik napisał(a):że np w umowie leasingowej bo taką mam - jest wpis ze wszystkie naprawy i obsługę należy wykonywać w ASO producenta.

Ale to jakaś dodatkowa umowa i masz się jej trzymać, właścicielem samochodu nie jesteś.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez davop » 3 cze 2019, o 19:11

Czy jak auto (3 letnie) mam z kraju gdzie jest 5 lat gwarancji, a u nas 2 to obowiązuje czy nie :think:

W piątek jadę do ASO to się dowiem. Jest nowszy soft do mojego silnika (gratis) i robię to tylko dlatego, aby był ślad z przebiegiem w systemie :twisted:
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 3 cze 2019, o 23:40

Wszystko sie zgadza.Ale jak sie odniesiecie do mojego przypadku?Wiadomo jest dyrektywa ktora wyraznie mowi ze nie trzeba serwisować i robić przgladow w aso.Mi we wrzesniu sie konczy podstawowa 2letnia gwarancja ale mam przedluzona na 5 lat i limit 80.000.Czyli formula non stop.W warunkach przedluzonej gwarancji nie ma nic o tym ze trzeba przeglady robic w aso tylko ze trzeba je robic regularnie.W lublinie jest serwis specjalizujacy sie w marce renault ale nie jest ASO.Maja komputery clipy itd.Potrafia zrobić przeglad wedlug rozpiski ASO bo tak naprawde lista rzeczy do sprawdzenia na drugim przegladzie nie wymaga zadnych specjlistyczntch narzezi oraz procedur.Dodatkowo moga wymienic olej.I to wszystko za polowe ceny.Moga przybic pieczatke i dac fakture za usuge.I co jak zrboie u nich zgodnie ze sztuka to jak mi padnie silnik to ASO sie na mnie wypnie?Przeciez podobno nie mogą jesli wszystko bylo zgodnie ze sztuką nawet jesli to nie ASO?

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 4 cze 2019, o 06:28

Na poważny przegląd podtrzymujący gwarancję pojechałbym do ASO. Wymiany oleju można odpuścić w ASO ale jak silnik padnie to ASO będzie się bronić i sprawa potrwa długo. Masz ten silnik który jest problematyczny według francuskich organizacji konsumenckich? To tym bardziej warto uważać na przeglądy gwarancyjne.

Ekspert

Pokaż profil

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne