Clio II wyścigówką?

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Clio II wyścigówką?

Postprzez Florek » 12 maja 2019, o 22:53

Witam.
Posiadam Clio II ph1 (chyba 1998) 1.4 16v
Autko jest od "urodzenia" w rodzinie. Z salonu kupił wujek,później jeździł tata, później ja,aktualnie narzeczona. Clio jest w niezłym stanie, mam do niego ogromny sentyment i mimo kilku burchli chce zrobić z niego ...rajdówkę.
Narzeczona chce nowy samochód,ja chciałem samochód do zabawy na torze lub kjs ... stwierdziłem,że jak całe życie był w rodzinie to go nie sprzedam. Tenis zostanie wyścigówką :)

Niestety nie mam pojęcia od czego zacząć, myślałem nad wymianą zawieszenia na inne, zrobieniu stożka i układu wydechowego. Takie podstawowe rzeczy.

Czy jest tutaj osoba która robiła Clio II pod zabawę w ściganie i mogła by pomóc?

Pozdrawiam :)

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez CZUCZU1 » 13 maja 2019, o 05:17

Zmień silnik na 2.0. Krótka skrzynia, lepszy hamulec, zawieszenie bilstein, belka tył z clio sporta. Dwa fotele lubełkowe, pasy szelkowe, płyta pod silnik. I starczy na początek.

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Majsterkowicz

Pokaż profil

Postprzez Florek » 13 maja 2019, o 08:59

Szczerze to myślałem, żeby silnik zmienić na końcu a zacząć od zawieszenia i hamulców. Najgorsze, że nie ogarniam mechaniki praktycznie wcale po za zmianą kół czy wymianą filtrów to niewiele więcej umiem. Moja ingerencja w auto to był by zakup części i oddanie do znajomego mechanika, niech robi, bo ja jedyne co mogę zrobić to wyjąć pieniążki.

Zresztą i tak wszystkiego nie zrobię od razu, bo mnie narzeczona rozniesie na strzępy. Od czego byś zaczął? Kolejność ma znaczenie? :) I tak w ogóle dzięki za odpowiedź.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez CZUCZU1 » 13 maja 2019, o 09:53

Zawias ale nie chińskie badziewie, hamulec i środek

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Majsterkowicz

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 13 maja 2019, o 10:57

Florek napisał(a):Od czego byś zaczął?

Od ponownego przemyślenia pomysłu.

Jak nie masz 10k zł na już do wydania to będziesz to robił 3 lata i się zniechęcisz. W sumie za tyle kupisz umęczonego sporta do poprawek (niestety Clio 2 Sport szybko znikają i są coraz droższe.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 13 maja 2019, o 10:59

CZUCZU1 napisał(a): Dwa fotele lubełkowe, pasy szelkowe,

Do czego mocowane pasy, klatka czy gdzieś do podłogi?

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez CZUCZU1 » 13 maja 2019, o 12:42

Pasy do budy. Sporo osób tak śmiga. Fakt, potrwa długo i poleci sporo kasy

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Majsterkowicz

Pokaż profil

Postprzez Florek » 13 maja 2019, o 13:50

Z kasą to tam nie problem, po prostu nie mogę od raz wydać 20 tyś bo mi narzeczona jajca urwie. Nieźle zarabiam, ale ona jest mocno cięta na "wydawanie na głupoty" :P

Za dwa miesiące będę dysponował kwotą +/- 10k , tylko Clio Sport jest dość drogi (koło 12-17 tyś) no i jak ktoś sprzedaje z całym osprzętem to mi się lampka zapala... a czemu on to sprzedaje? już się rozlata w pół, czy rozpadnie się po pierwszym przejeździe? Bo jakiś powód sprzedaży jest. A jak się tak napracował, żeby zrobić to czemu to oddaje?

Koszt budowy takiego samochodu jak niektórzy wystawiają to pewnie koło 30 tyś lekką ręką a oddają za połowę tego...no jak na moje to jakoś to tak, nie ekonomicznie (dla sprzedającego).

Sprzedałbyś Czuczu swojego Clio jak by jeździł i był zdrowy za 8 tyś ? No śmiem wątpić , bo utopiłeś tam trzy razy tyle, albo lepiej.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Pan Bułka » 13 maja 2019, o 14:56

Zmień narzeczoną :lol:
Bułka – odmiana delikatnego pieczywa, najczęściej pszennego, żytniego lub kukurydzianego, w formie niewielkiej nieco spłaszczonej kulki.Oglądam Top Gear i się nie znam na autach.
Anna Maria

Zasłużony
Zlotowicz
Majsterkowicz
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez CZUCZU1 » 13 maja 2019, o 15:26

3 razy 8 tys. Hahaha chciałbym..

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Majsterkowicz

Pokaż profil

Postprzez Florek » 13 maja 2019, o 16:20

No taaaak , dlatego z tym kupowaniem używanego to jakoś mnie to śmierdzi sztruclem zawsze :P

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 13 maja 2019, o 17:39

Florek napisał(a):dlatego z tym kupowaniem używanego to jakoś mnie to śmierdzi sztruclem zawsze

Kupić sporta w oryginale i go ulepszać a nie na bazie czegoś co nie miało hamulców i wielu innych rzeczy budować coś. Oczywiście możesz próbować kupić zrobionego ale z takim nigdy końca nie dojdziesz bo mnóstwo rzeczy będzie przerobione/przebudowane/nieoryginalne a co za tym idzie koszty serwisu będą rosły.

Pan Bułka napisał(a):Zmień narzeczoną :lol:

O, to to bo potem będzie tylko gorzej. :lol:

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez Florek » 13 maja 2019, o 18:05

Wojtek...już za późno bo 13 lipca ślub :D

Teraz to już popij wodą hehe

W sumie to może masz rację, nazbierać raz a porządnie i na jego podstawie robić. Z drugiej strony silnik 1.4 16v ma 98 kuuni, jak się dorzuci sprzętu to może dostanie z 10 kunia więcej buda lekka i w klasie 1.4 by jeździł to już jako tako po japońsku, a w 2.0 to już chodzą dobre machiny. Więc ja początkujący drajwer jeżdżący w zasadzie for fun to by mnie leli niemiłosiernie :P

No niby zabawa zabawą, ale byś ciągle ostatnim lamusem to też nie za fajnie :D

Wiesz... myślałem w ten sposób, że porobię co tam się da jak już ogarnę pojazd i jak się tym jeździ "szybko" to wtedy przerzucę silnik. Od Clio RS II silnik to koszt od 4 do 7 tyś w zależności od tego po jakim przebiegu.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez CZUCZU1 » 13 maja 2019, o 18:16

Kup Angelika, przerzucić wszystko, i wyjdzie taniej. A jeszcze lepiej do Angelika użyć twojej deski i przegrody i paru elementów blacharskich z tabliczkami i maglownicy

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Majsterkowicz

Pokaż profil

Postprzez Florek » 13 maja 2019, o 18:22

CZUCZU1 napisał(a):Kup Angelika, przerzucić wszystko, i wyjdzie taniej. A jeszcze lepiej do Angelika użyć twojej deski i przegrody i paru elementów blacharskich z tabliczkami i maglownicy

W ogóle o tym nie pomyślałem...ale to jest dobry plan. To wyjdzie najtaniej i chyba najlepiej :) Dobry plan !"

Przemyślałem to, przejrzałem szybko portale aukcyjne i ...samochód z 98-2005 aktualnie z anglii :D Dla nich to był szrot do oddania już 10 lat temu, trafić takiego Clio II teraz to chyba byłby cud, no ale warto się rozglądać.

Clio III i IV RS, to jest multum do wyboru do koloru. Ale Clio II nie ma nawet jednego (przynajmniej w tej chwili).
Ostatnio edytowano 13 maja 2019, o 18:32 przez Florek, łącznie edytowano 2 razy

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez CZUCZU1 » 13 maja 2019, o 18:23

Popularny. A sporty w Uk są tanie.

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Majsterkowicz

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 13 maja 2019, o 19:32

Florek napisał(a): jak się dorzuci sprzętu to może dostanie z 10 kunia więcej

Nieopłacalne zupełnie, będzie Warcał-Rycał-Cescał a nie jechał. Pewnie można dużo włożyć/zrobić ale jak wszystko zlecisz to nie, moim zdaniem odpuść.

Florek napisał(a):Clio III i IV RS, to jest multum do wyboru do koloru. Ale Clio II nie ma nawet jednego (przynajmniej w tej chwili).

Bo Clio II było Sport https://allegro.pl/ogloszenie/renault-c ... 8074625039 przykładowo a na otomoto jest 11 sztuk

Florek napisał(a):już za późno bo 13 lipca ślub

Ale wiesz, zapomnij o "budowaniu" czegoś do KJSu czy podobnych zabaw. Z kolegami na piwo nie pójdziesz sam a co dopiero na "wyścig" pojechać.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez PHOENIX » 14 maja 2019, o 15:41

Dajcie chłopakowi spokój Co się będzie rozdrabnia o tam Clio Sport czy 1.4 przerabiany na sportach niech Zaszalej jej kupić dwójkę w wersji V6 3 litrowym potworem i będzie cacy:)

Nowy Użytkownik
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Florek » 14 maja 2019, o 17:08

No bo co podpowiedź to inna. Chyba kupię gotowca i tyle :)

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Zgreg » 14 maja 2019, o 17:39

Chyba sam nie wiesz czego chcesz. Masz zdrowe auto do modernizacji i szkoda Ci go oddać. Więc rób modyfikację i pobaw się trochę. Jak Ci nie spasuje, to sprzedasz. Wymaga to jednak trochę pracy w garażu, ale jest to nierozerwalny i dla niektórych ważny element sportu samochodowego. Jak chcesz tylko jeździć, to i 1,4 wystarczy do pracowania nad techniką, choć im mocniejszy, tym więcej frajdy.
Dobre, nisko profilowe ogumienie, markowe hamulce i trochę jaj. To wystarczy na początek. Chyba, że już masz jakieś doświadczenia w sporcie.
Ładniejsza siostra Williams Baccara

Średnio Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz
Zlotowicz

Pokaż profil

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne