CLIO II - jaki uchwyt na kubek i gdzie?

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

CLIO II - jaki uchwyt na kubek i gdzie?

Postprzez maatohewetbi » 4 cze 2019, o 13:57

Czy ktoś z Was już przerabiał temat uchwytu na kubek w CLIO II przedliftem?Nie mam pojęcia jaki uchwyt kupić, bo już kilka przerabiałem. W ogóle gdzie go przytwierdzić? Proszę o pomoc;-)

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Natan » 4 cze 2019, o 14:23

Cześć

W miejscu dla Ciebie najbardziej wygodnym. Na pewno nie bardzo blisko radia i innych "elektrycznych" przycisków bo przy hamowaniu można narozrabiać. Te wszystkie słodzone napoje po wyschnięciu lubią kleić przyciski itp. W sklepach z "bajerami" motoryzacyjnymi jest wybór. Trochę wyobraźni.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez maatohewetbi » 4 cze 2019, o 14:46

Sorki, ale oczekiwałem raczej odpowiedzi od osób które już ten temat przerabiały. Już próbowałem różnych rozwiązań: w kratce nawiewów, w drzwiach przednich. Może ktoś zakupił "magiczny" uchwyt który pasuje jak ulał, np. pomiędzy siedzieniami przednimi.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez czesiek1989r » 4 cze 2019, o 16:10

Ja używam kubka termo z zamykaną na przycisk gorą i kładę go zawsze pod radio i niemam problemow z tym
IMG_20190604_160937.jpg
Diagnostyka komputerowa - odczytywanie i kasowanie błędów wysterowywanie podzespołów w czasie rzeczywistym
Moja Renata

Średnio Zaawansowany
Lider Regionalny
Klubowicz
Spotowicz

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 4 cze 2019, o 23:15

czesiek1989r napisał(a):Ja używam kubka termo z zamykaną na przycisk gorą i kładę go zawsze pod radio i niemam problemow z tym

Masz Clio II ph 2, a kolega Maatohewetbi ma Clio II ph 1 (wnętrze chyba takie jak w mojej Thalii 1 ph 3), więc fabrycznych uchwytów na kubki nie ma. Mam niby miejsca na kubki w klapie schowka (ale to w praktyce atrapa, raczej nie do wykorzystania, w czasie jazdy nie ma żadnego trzymania, a na postoju, jak siedzi z przodu pasażer, to je kolanem wywróci).

Obrazek

Więc myślałem, nad zakupem jakiegoś uchwytu na kubek i jego montażu. Ale nie podobały mi się takie wieszane na kratce nawiewu, czy drzwiach. Najpierw kupiłem taki "organizer" z miejscem na dwa kubki i go zamontowałem (fotka poniżej). Ale w praktyce okazał się za długi i za szeroki - zajmował trochę miejsca na lewą nogę pasażera - okazał się nie praktyczny.

Obrazek

Więc po krótkim czasie go zdemontowałem i "poszedłem po najmniejszej linii oporu", tj. ma być prosto i praktyczne (nie musi być ładnie). Kupiłem z tworzywa uchwyt na bidon :lol: Prosty montaż i bardzo dobrze służy mi już czwarty roku :thumbup:

Obrazek

Obrazek
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez czesiek1989r » 5 cze 2019, o 00:51

Bogdan61, no proszę, bardzo ładnie :clap:
Diagnostyka komputerowa - odczytywanie i kasowanie błędów wysterowywanie podzespołów w czasie rzeczywistym
Moja Renata

Średnio Zaawansowany
Lider Regionalny
Klubowicz
Spotowicz

Pokaż profil

Postprzez davop » 5 cze 2019, o 09:14

po pierwszej propozycji moje uczucie estetyki bardzo się pogrążyło... ale pomysł z bidonem jest rewelacyjny. Można przebierać we wzorach i kolorach uchwytów rowerowych :thumbup:

Te dwie zaślepki w tunelu to oryginał?
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 5 cze 2019, o 10:03

davop napisał(a):Te dwie zaślepki w tunelu to oryginał?

Nie. W sumie były trzy zaślepki (jedna została wykorzystana na montaż "uchwytu"). Miałem tam kiedyś zamontowany uchwyt na CB-Radio.
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne