Clio II czy Clio III

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Clio II czy Clio III

Postprzez seboss80 » 9 sty 2019, o 08:16

Witam,
Zastanawiam się nad zakupem CLIO II lub III z silnikiem 1,2 75 km. Obecnie mam Clio II 1,5 dci 65 km rocznik 2005, jednak po moich przygodach z tym silnikiem mam już dość. Natomiast samo autko bardzo fajne, jeździ się wygodnie i przyjemnie. Dlatego przeglądając ogłoszenia zauważyłem że w granicy ok 8-10 tysięcy można kupić zarówno Clio II jak i Clio III w rocznikach 2006-2008. Skoro cena jest podobna to chyba lepiej kupić Clio III? Wiem że w przypadku np Laguny czy Megane różnica bod względem jakości i bezawaryjności między wersją II a III jest ogromna, tak mówią praktycznie wszyscy mechanicy z którymi rozmawiałem . Czy podobnie jest w przypadku Clio II i Clio III. Miał ktoś z Was porównanie?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 9 sty 2019, o 10:51

Wybór między Clio II Storia czy Clio III - lepiej kupić Clio III (ale najważniejszy będzie stan techniczny).
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 9 sty 2019, o 12:22

Przy tych samych cenach wyboru nie ma, Clio 3. Konstrukcyjnie to znacznie nowsze auto.

Bardzo Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Vickul » 9 sty 2019, o 13:56

A jeśli chodzi i blachę to jaka jest różnica między Clio II a Clio III?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Natan » 9 sty 2019, o 14:02

Ogólnie nie mają problemów z rudą.No chyba,że bite i kiepsko naprawione.Clio 2 ma przednie błotniki plastikowe.Nie wiem jak w Clio 3 z błotnikami przednimi.

Zaawansowany

Ostrzeżenia:
1/6

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 9 sty 2019, o 15:13

Też plastikowe i problemów z korozją nie ma.

Bardzo Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez mayn » 9 sty 2019, o 16:14

Clio 2 a Clio 3 to ogromna różnica. W środku dużo dużo więcej miejsca, komfort też dużo lepszy w Clio 3. Clio 2 jest ciasne, lewarek zmiany biegu do drugiego liftingu który był w 2004 roku pozostawia wiele do życzenia, w końcu to konstrukcja ponad 20 letnia już... Bezpieczeństwo w Clio 3 również jest o wiele wyższe. Szkoda że Clio IV rozmiarami zmniejszyło się znacznie i wróciło rozmiarami do Clio 2 w środku..... Clio 3 jest naprawdę obszernym samochodem w środku jak na tę klasę...

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Tctomasz » 10 sty 2019, o 10:59

Też kupił bym clio III zamiast II choćby jeszcze z racji tego że im nowsze clio II tym uboższe wyposażenie :-) a cena podobna do dużo większego i lepiej wyposażonego clio III...absurd dla mnie. Jedynie clio II silnikiem 1,2 75KM będzie żwawsze od clio III z tym samym motorem z racji mniejszej wagi...tak myśle.

Średnio Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez bartman » 10 sty 2019, o 11:03

Miałem Clio c2ph1 1.4 8v, mam Clio c3ph1 1.2 16v.
Jeśli chodzi o komfort, to Clio 3 wygrywa w cuglach. Lepiej działa układ kierowniczy, lepiej hamulce, no i mam klimę. Jeśli chodzi o jazdę, to Clio 2 było wiele razy lepsze. Niby silniki o tej samej mocy, ale c2ph1 lepiej się zbierał od dołu, szybciej przyspieszał. Prawdopodobnie wpływ na to ma waga samochodu - c3ph1 jest cięższe chyba o 200kg. Jak jeżdżę po mieście to c3ph1 jest bez zarzutu, jak wyjadę gdzieś poza miasto i muszę kręcić silnik ok.4 tys. obrotów, żeby coś się zaczęło dziać, to z nostalgią wspominam c2ph1 1.4 8v.
Warto też zwrócić uwagę na to, żeby fotel kierowcy miał regulację góra/dół. W c3ph1 nie mam tej regulacji i siedzę trochę jak na kozie...
pozdrawiam
bartman ___________________________________________________________Pomóż zwierzakom, kliknij na http://www.pustamiska.pl

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Wojtek w » 10 sty 2019, o 13:06

Zależy od wersji wyposażenia ,ja mam .C3 jest chyba lepiej zabezpieczone antykorozyjnie ,w porównaniu z C2.
bartman napisał(a):Warto też zwrócić uwagę na to, żeby fotel kierowcy miał regulację góra/dół. W c3ph1 nie mam tej regulacji

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez 8v » 11 sty 2019, o 13:31

Miałem II a teraz mam III. To nowsze jest lepiej dopracowane ma mniej awarii i jak koledzy napisali dużo większe. Ciekawe, że np. dmuchawa siadła w obu, nic tu nie poprawili. Ocynk na karoserii i plastikowe błotniki mają oba, co się chwali. Ja wolę III ale w dobrym stanie bez napraw blacharskich.
Citroen C3 1.1 Furio 2007. C3-ph1 1.2 16v Wind 2008.
8v

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Dża » 11 sty 2019, o 18:50

Jeździłem Clio 1 ph1, Clio 2 ph2, Renault Thalia ph1, Clio 3 Ph1

Bez namysłu brałbym Clio III.
Jeździ się nim już jak nowoczesnym samochodem. Różnica jest ogromna. Samo wnętrze wygląda znacznie nowocześniej. Z tyłu bez problemu wsiądzie dorosłą osoba. Za mną w Thalii nie ma już prawie miejsca. Nawet moja dziewczyna (drobna istotka) ma trudności z siedzeniem za moim fotelem.

Generalnie Clio 3 to inna jakość. Ale prawdą jest, że osiągi mogą być nieco słabsze.
Co do wyposażenia - można dyskutować. Nawet Clio 2 miało elektryczne wspomaganie kierownicy, klimatyzację, regulację fotela góra/dół, skóry itp.
Ale chyba wolałbym biedniejsze Clio 3, niż bogatsze 2.

Początkujący
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Termi » 12 sty 2019, o 02:08

Siedziałem kilka razy w clio 3 (jak przyjechało do nas na warsztat) i jakoś wnętrze mnie nie przekonało. Ale możliwe że dlatego, że jedna z najbiedniejszych wersji. Ale rzadko są na warsztacie, to trzeba przyznać ;) Jeśli już to głównie mechanizm wycieraczek lub masa tylnej lampy :lol:
Stajnia:
Clio 1 ph1 1.2 Żółta
Clio 1 ph2 1.8 16V Niebieska
Clio 2 ph2 1.9 dTi Szara
Mondeo mk2 1.8 16V Mondziołek

Ekspert
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez mayn » 12 sty 2019, o 02:33

Fakt Clio III jest cięższe znacznie od Clio II, ale wynagradza to komfortem i bezpieczeństwem. Clio III prowadzi się pewnie i stabilnie, Clio II nie prowadzi się pewnie, do tego tył jest lekki i nadsterowny. Do Clio III dobrze pasuje zdrowe dCi 86 KM, dość dynamicznie się zbiera....

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez damis144 » 12 sty 2019, o 18:18

Ilu właścicieli tyle opini :D Ja miałem 2 z silnikiem benzynowym 1.2 16v po 8 latach eksploatacji nie mogę słowa złego powiedzieć fakt auto było z 2001r i wiek robi swoje zawsze jakaś pierdoła będzie z czasem do zrobienia ale blacha zdrowa :D obecnie też clio 2 1.5dci 100 ps i również jestem zadowolony ;) Szkoda że nie można kupić 2 nowej w salonie :( co do clio 3 fakt jest bardziej komfortowe znacznie ciszej w środku przy wyższej prędkości, miejsca w środku dużo więcej jak w 2 , mi osobiście nie podoba się 3 wizualnie ale w środku jest dużo więcej miejsca. Pojedź do jakiegoś komisu na przejażdżkę 3 i będziesz miał porównanie :)

Początkujący
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Termi » 13 sty 2019, o 04:53

damis144 napisał(a): Szkoda że nie można kupić 2 nowej w salonie :(

Jak to nie? Z tego co wiem to Clio Storia jest produkowana nadal a to nic innego jak Clio 2 po chyba piątym lifcie
Stajnia:
Clio 1 ph1 1.2 Żółta
Clio 2 ph2 1.9 dTi Szara

Ekspert
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez damis144 » 13 sty 2019, o 10:15

Termi, wiem wiem ale ubogi wybór jednostek napędowych :D nie widziałem w stori diesla 100 konnego i benzyny 1.6 16v :D I ciekaw czy są wersję Initiale :D

Początkujący
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Termi » 14 sty 2019, o 01:16

no fakt, downsizing i inne ekodurnoty... nie pomyślałem o tym, nawet nie wiem co tam w tych storiach jest dostępne silnikowo ;)
Stajnia:
Clio 1 ph1 1.2 Żółta
Clio 2 ph2 1.9 dTi Szara

Ekspert
Klubowicz

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne