Wycieraczki Bosch czy Valeo

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Re: Wycieraczki Bosch czy Valeo

Postprzez Termi » 6 sty 2019, o 07:00

I ja wyrażę jeszcze raz opinię. Do clio 2 kupiłem valeo na lewy przód 550mm, ponieważ to co kupowałem (Alca) ciezko dostac gdziekolwiek stacjonarnie. I co, przychodzi mróz i drapie po szybie. To teraz zamawiam Alca przez allegro. Masakra ze takie firmy jak valeo czy bosch podpisuja sie pod takim gownem i do tego tak drogim.
Stajnia:
Clio 1 ph1 1.2 Żółta
Clio 1 ph2 1.8 16V Niebieska
Clio 2 ph2 1.9 dTi Szara
Mondeo mk2 1.8 16V Mondziołek
Clio 1 ph2 1.4 Alize

Ekspert
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Cukier84 » 6 sty 2019, o 09:18

Zostaje przy Oximo Silocon Line jestem mega zadowolony.
vel Lukaszes84

Klubowicz
Zlotowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Pan Bułka » 6 sty 2019, o 12:37

Alca bardzo dobre i tanie. Też polecam.
Bułka – odmiana delikatnego pieczywa, najczęściej pszennego, żytniego lub kukurydzianego, w formie niewielkiej nieco spłaszczonej kulki.Oglądam Top Gear i się nie znam na autach.
Anna Maria

Zasłużony
Zlotowicz
Majsterkowicz
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez dezerter » 9 sty 2019, o 00:11

a co sądzicie o kamoka?
moją obecność na forum sponsoruje IRENA

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez mopsik » 9 sty 2019, o 17:39

Co do wycieraczek w CLIO.Miałem CLIO IV i każde wycieraczki skaczą,przepuszczaja jakoś 3 tyg po wymianie.Pomaga płyn do spryskiwaczy z gliceryną jak np SONAX ale latem średnio się sprawdza.Mam wrażenie że jest taki układ szyby,taki jej profil który na to ma wpływ i nic się z tym nie zrobi.Najciszej i najlepiej pracowały mi valeo extreme jakoś taka nazwa.Teraz od 1,5 roku mam Captura i jest inaczej.Są ścieżki ale to po zimie i lodzie.Na wiosnę wymienię albo na oryginał bo są po ok 80 zl albo na Visee.Ta sama cena.Dodam ze innych nie ma ,no może poza BOSH i Valeo z adapterem do adaptera :)

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez kichu93 » 17 maja 2019, o 17:25

wojtuq napisał(a):Ja też jestem mega zadowolony z tych wycieraczek

I jak tam te wycieraczki z Aliexpress ? Nadal uważasz, ze warto je zamówić w porównaniu do cenowo podobynch np "oryginalne" Renault z Allegro, Visee Aquatec, albo tansze typu Oximo, Motgum etc ?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez davop » 23 maja 2019, o 07:17

powiem tak:
kupiłem na wiosnę Valeo first - wytrzymały miesiąc,
wziąłem Motgum - na pudełku napisane 400mm, clio i te sprawy... miarka pokazała 480mm :japierdole: poza tym dłuższa w ogóle nie dolegała na końcach i środku. Tydzień i do kosza
wróciły z półki Bosch Aerotwin A116S
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Natan » 23 maja 2019, o 10:40

Davop ?

Tak często dzieje się w marketach i innych sklepach...gdzie ktoś ogląda kilka par wycieraczek i nie włoży każdej z nich do swojego pudełka bo mu się "pokiełbasi". Na większości pudełek jest wydrukowana miarka. Można to zweryfikować. Jest możliwe, że dłuższa źle dopasowała się do krzywizny szyby.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez davop » 23 maja 2019, o 14:26

Złe dopasowanie na końcach to jeszcze można przeżyć, natomiast smuga na środku na szerokość całego adaptera to już przesada. Długa poleciała do kosza a ta krótsza do megane na upartego by weszła (nominał 450mm), ale najprawdopodobniej skończy jako refill do tyłu megane (230mm)
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez pawlos123 » 30 maja 2019, o 11:12

Ja u siebie w dalszym ciągu mam chińczyki i Oximo i powiem tak, że Oximo są cichsze i przyjemniej się jeździ. Jeśli chodzi o zbieranie wody to są takie same. Miałem oryginał (jak oryginał to pewnie Valeo) to były najdroższe i najgorsze bo po szybkim czasie zaczęły przeskakiwać. Z tyłu mam teź chińczyki i na prawdę bardzo fajnie zbierają wodę. Moim zdaniem szkoda się pchać w drogie Valeo czy Bosch.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Poprzednia strona

Powrót do Forum Ogólne