CLIO 5 ?!

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Re: CLIO 5 ?!

Postprzez Tctomasz » 24 lis 2019, o 18:24

Fajne to clio ale po obejrzeniu filmu i poczytaniu kilku innych recenzji pewnie jedynym słusznym wyborem byłby silnik 130KM benzyna i do tego w wersji rs line. A to już wydatek na poziomie megane 4 z podobnym wyposażeniem, tak mi się wydaje.
Podoba mi się wibrowanie kierownicy przy zmianie pasa ruchu bez kierunkowskazu bo miałem to w innych, droższych trochę autach i to na prawdę robi robotę.
Między innymi w BMW7 był ten system, jak i kamery 360 i nawet zauważam podobieństwo umiejscowienia guzików po lewej stronie kierownicy :-) Czyli nowe clio ma już wszystko to co kilka lat temu miały limuzyny a to uważam za duży plus...podobnie jak czarną podsufitkę w "rs line" i czerwone obszycia a nawet czarno czerwone pasy bezpieczeństwa :-)
Natomiast do "butelkowych plastików" w środku będzie się niestety trzeba przyzwyczajać bo już innych nie będzie w nowych "maluchach".
Ogólnie jedyne co mi się w tym aucie nie podoba to CENA :-)

Średnio Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez januszb » 25 lis 2019, o 14:54

bravo napisał(a): Podsumowując wymiana CLIO IV TCE 90 na CLIO V 100 jest nieopłacalna ( zwłaszcza, że salon " zaśpiewał " 65.000,00 złotych za wersję INTENS z nawigacją, a w tej cenie auto jest w zasadzie niesprzedawalne ).

Pozdrawiam

Zmieniłem CLIO IV na CLIO V. (zaliczka wpłacona)
Po Świętach będę posiadaczem wersji intens w kolorze valencia orange w cenie katalogowej 70.500 zł.
Ponieważ biorę auto z jazdy testowej - płacę 58.500 zł. :D

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Tctomasz » 25 lis 2019, o 15:35

januszb napisał(a):
bravo napisał(a): Podsumowując wymiana CLIO IV TCE 90 na CLIO V 100 jest nieopłacalna ( zwłaszcza, że salon " zaśpiewał " 65.000,00 złotych za wersję INTENS z nawigacją, a w tej cenie auto jest w zasadzie niesprzedawalne ).

Pozdrawiam

Zmieniłem CLIO IV na CLIO V. (zaliczka wpłacona)
Po Świętach będę posiadaczem wersji intens w kolorze valencia orange w cenie katalogowej 70.500 zł.
Ponieważ biorę auto z jazdy testowej - płacę 58.500 zł. :D

Gratuluję i pochwal się fotkami i opinią jak już będziesz miał :-)

Średnio Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez januszb » 25 lis 2019, o 16:45

Dziękuję.
Postaram się wrzucić opinię (jeśli potrafię ją sformułować) i foty (a to potrafię).

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 26 lis 2019, o 23:22

Tctomasz napisał(a):Fajne to clio ale po obejrzeniu filmu i poczytaniu kilku innych recenzji pewnie jedynym słusznym wyborem byłby silnik 130KM benzyna i do tego w wersji rs line. A to już wydatek na poziomie megane 4 z podobnym wyposażeniem, tak mi się wydaje.

To są tylko odczucia osoby testującej nowe Clio, która twierdzi, że silnik 1,0 TCe 100 KM jest za słaby (może wcześniej testował kilka innych samochodów z mocnymi silnikami np. 160 KM). Moim zdaniem ten silnik jest wystarczający, wiadomo że 1,3 TCe 130 KM jest lepszy (ale o wiele droższy). Natomiast nie wiem czemu Renault wyposaża również Clio V w wolnossący silnik 1,0 SCe 65 KM - to chyba propozycja tylko dla tych, którzy będą jeździć wyłącznie po mieście.
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez WinFS » 27 lis 2019, o 23:54

Bogdan61, 65km jest pod seniorów i przedstawicieli handlowych, którym firmy kupują najtańsze co znajdą w ofertach... już widzę ciężkie już przecież Clio z tym silnikiem... pamiętam 1.2 75km i to była tragedia - wyło to i ledwo jechało a tu 10 km mniej....

Co do nowego Clio jako takiego to jeśli bym miał brać to tylko 100km wersję bo jest dobrze skalkulowana jak na auto tej klasy. Nawet myślałem ostatnio, że może wymienię w 2020 roku jak już pierwsze partie będą trochę na rynku i Renault usunie bolączki świeżego modelu ale brak podgrzewanej przedniej szyby mnie powstrzymuje od decyzji dość skutecznie..

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez mamiroma1970 » 28 lis 2019, o 08:48

Słuchajcie...wczoraj rozmawiam ze znajomym z serwisu Renault i pytam o clio V a tam słyszę ... Clio V to faza testów ....najnowsze clio to nadal clio IV jednak faza V nie wiem ile w tym prawdy.
Diagnostyka dla każdego ? jak nie, jak tak :-) proszę pisać na PW.
mechanicfan

Klubowicz
Grupa Wsparcia
Zlotowicz
Spotowicz

Pokaż profil

Postprzez Pan Bułka » 28 lis 2019, o 09:04

Co?
Bułka – odmiana delikatnego pieczywa, najczęściej pszennego, żytniego lub kukurydzianego, w formie niewielkiej nieco spłaszczonej kulki.Oglądam Top Gear i się nie znam na autach.
Anna Maria

Zasłużony
Zlotowicz
Majsterkowicz
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez mayn » 28 lis 2019, o 11:06

Clio V to głęboka modernizacja Clio IV, gołym okiem można dostrzec że np linie boczne mają wiele wspólnego....

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez davop » 28 lis 2019, o 22:09

przypominam o wchodzących w przyszłym roku karach za średnią emisję CO2, 65KM ma tą średnią obniżyć

Co do ogrzewanej szyby przedniej to patenty są drogie, u mnie (diesel) jest grzałka elektryczna w nagrzewnicy. Już w clio III były stosowane (diesel)
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez januszb » 29 lis 2019, o 18:25

mayn napisał(a):Clio V to głęboka modernizacja Clio IV, ....

Jeśli chodzi wnętrze i wyposażenie to na pewno.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez januszb » 29 lis 2019, o 18:35

mamiroma1970 napisał(a):Słuchajcie...wczoraj rozmawiam ze znajomym z serwisu Renault i pytam o clio V a tam słyszę ... Clio V to faza testów ....najnowsze clio to nadal clio IV jednak faza V nie wiem ile w tym prawdy.

Faza testów staje w szranki Auta Roku 2020
https://francuskie.pl/renault-clio-czy- ... odem-roku/

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Poprzednia strona

Powrót do Forum Ogólne