Clio 4 dci wymiana oleju

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Clio 4 dci wymiana oleju

Postprzez Natan » 25 kwi 2018, o 09:14

Witam
Jak w temacie.Czy ktoś z użytkowników 1,5 dci może udzielić mi informacji,czy pod korkiem spustowym oleju jest "dmuchana" miedziana uszczelka i w jakim rozmiarze,którą trzeba wymienić po każdym odkręceniu korka spustowego :?: .Planuje jutro wymianę oleju i chce mieć komplet tematów,aby później nie jeździć i szukać.Z góry podziękował.

Bardzo Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez sasio » 25 kwi 2018, o 11:31

Ogólnie w fabryce montuja aluminiową z gumką.
Kosztuje 10zl w ASO.
ASO przy wymianie założyli mi miedzianą, dostali zjeby ale nic im zrobić nie mogę...
Renault Clio IV Grandtour 2017
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Natan » 28 kwi 2018, o 09:51

Potwierdzam.Kwadrat na korku to 8x8.Dość nietypowy.Mechanik u którego wymieniałem olej jechał do sklepu,bo takiego nie miał.Pojemność miski wg. producenta to ok. 4,7 l.U mnie metodą tradycyjną na korek zeszło 4,1 litra i tyle zostało wlane świeżego.Zapewne gdyby olej był odsysany przez bagnet to wyszłoby trochę więcej.Więc z bańki 5 litrowej został mi prawie litr na ewentualne dolewki.W związku z tym zalecane odsysanie aby pozbyć się całego starego oleju.

Bardzo Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez krzak9 » 17 maja 2018, o 12:03

Mnie na wymianie wlewają 4,3 l i jest ok. Uszczelka zawsze do wymiany. Kupuje ją w zestawie z olejem i filtrem na motodynamic

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 17 maja 2018, o 17:27

Natan napisał(a):W związku z tym zalecane odsysanie aby pozbyć się całego starego oleju.

Słusznie, odsysaniem wyciąga się więcej oleju niż przez spuszczenie od dołu korkiem, mam takie same doświadczenia z Clio i nie tylko.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez zarembaz » 16 lip 2018, o 15:31

A mi się zawsze wydawało że spuszczanie oleju jest efektywniejsze od odsysania.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez pawlos123 » 18 lip 2018, o 14:10

zarembaz napisał(a):A mi się zawsze wydawało że spuszczanie oleju jest efektywniejsze od odsysania.

Oczywiście, że spuszczanie jest dużo efektywniejsze. Odsysanie to pic na wodę zawsze coś Ci zostanie starego oleju.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 18 lip 2018, o 19:08

pawlos123 napisał(a):Odsysanie to pic na wodę zawsze coś Ci zostanie starego oleju.

Tak jakby przy spuszczaniu korkiem w misce nie zostawało, po odsysaniu zostaje mniej ale odsysanie trwa dłużej niż dołem.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez zarembaz » 18 lip 2018, o 23:54

Jak poczekasz aż wszystko skapnie to moim zdaniem nic nie zostanie w misce. Zrób test przy wymianie oleju. Wyśsij olej i odkręć śrubę spustową i sprawdź czy coś zleci.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez pawlos123 » 19 lip 2018, o 10:03

zarembaz napisał(a):Jak poczekasz aż wszystko skapnie to moim zdaniem nic nie zostanie w misce. Zrób test przy wymianie oleju. Wyśsij olej i odkręć śrubę spustową i sprawdź czy coś zleci.

Właśnie to dobry pomysł. Jak dla mnie po to producent dał korek u dołu silnika po to aby przez niego spuszczać olej i takie wynalazki jak odsysarki nie przemawiają do mnie. Zrobione są dla wygody mechanika żeby nie musiał odkręcać pampersów itp.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Termi » 20 lip 2018, o 01:45

Były gdzieś na necie testy, że przy odsysaniu zostaje ok 200 - 300 ml więcej niż metodą tradycyjną. Po to jest spust, aby spuszczać tamtędy - i jest tak umiejscowiony, żeby zeszło jak najwięcej. Żeby jak najdokładniej oczyścić silnik ze starego oleju zawsze można zrobić płukankę ale czy jest sens, jeśli olej jest dobrej jakości i wymieniany na czas? Bo jak dla mnie nie ma.
Stajnia:
Clio 1 ph1 1.2 Żółta
Clio 1 ph2 1.8 16V Niebieska
Clio 2 ph2 1.9 dTi Dwójeczka
Mondeo mk2 1.8 16V Mondziołek
Clio 1 ph2 1.4 Alize

Ekspert
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Natan » 20 lip 2018, o 06:47

Termi :?:
Na przykładzie spuszczania wody z mojej wanny po kąpieli,która jest lekko pochylona z oczywistych względów.Nie zawsze zlatują różne "syfy" do odpływu.Trzeba im pomóc "słuchawką".I nie mówię tutaj o czymś "grubym".Włosy i inne drobinki.W misce też odkłada się szlam i inne eksploatacyjne śmieci.

Bardzo Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez pawlos123 » 21 lip 2018, o 18:02

Termi napisał(a):Były gdzieś na necie testy, że przy odsysaniu zostaje ok 200 - 300 ml więcej niż metodą tradycyjną. Po to jest spust, aby spuszczać tamtędy - i jest tak umiejscowiony, żeby zeszło jak najwięcej. Żeby jak najdokładniej oczyścić silnik ze starego oleju zawsze można zrobić płukankę ale czy jest sens, jeśli olej jest dobrej jakości i wymieniany na czas? Bo jak dla mnie nie ma.

Tak i to wtedy kiedy odessanie zrobi się porządnie. Nasłuchałem się jak to robią mechanicy aby jak najszybciej. Później zamiast wlać 4 litry świeżego oleju wchodzi zaledwie 3. :D :D

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Tytus19 » 2 gru 2019, o 17:02

Jaki jest oryginalny olej i filtr do clio IV 09 90KM.
Na marginesie, nie jest obowiązkowa wymiana oleju po roku, a zalecana przez ASO za jedyne ok. 500zł. :(

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez mopsik » 2 gru 2019, o 18:42

Tytus19 napisał(a):Jaki jest oryginalny olej i filtr do clio IV 09 90KM.
Na marginesie, nie jest obowiązkowa wymiana oleju po roku, a zalecana przez ASO za jedyne ok. 500zł. :(

Bo w ASO 1l kosztuje 70 zł a w sklepie 5l kupisz za 100 zł.Kup olej i jedź z nim do ASO. Wg cennika ASO wymiana to 60 zł netto.Możesz u nich kupić filtr i podkładkę a to koszt ok 50 zł.
Tydzień temu wymieniałem olej i za robotę + ich podkładka i filtr zapłaciłem 127 zł brutto.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez Tytus19 » 2 gru 2019, o 19:58

Mopsik dzięki.
A jaki tam jest lany olej.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Natan » 3 gru 2019, o 19:14

https://autochemia.pl/product-pol-3065- ... e_shopping

Tylko nie wymieniaj co 30 000 bo to bzdura jest. Maxymalnie co 15 000 lub raz na rok, góra półtora. Jeżeli intensywnie eksploatujesz silnik to rok i 10 000.

Bardzo Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez mopsik » 3 gru 2019, o 22:22

Tytus19 napisał(a):Mopsik dzięki.
A jaki tam jest lany olej.

Masz spory wybór ,zależy od marki.Ja tym razem zalalem Motula Xcess za 99 zł,rok temu Valvoline za podobną kasę.Pytalem czy jak kupię własny filtr to mi załozą - nie ma problemu nawet niemarkowy :) .Nie chciało mi sie szukać bo filtr na allegro 40 zł + 9 wysyłka a u nich 50 zł jak pamiętam.
Ogólnie napisz do ASO i zadaj pytanie o cenę usługi i tego się maja trzymać.Ja znam kilka osób z ASO w GDA bo od lat mam Renault i piszę na imienne skrzynki.Spoko ludzie i można sie dogadać i targować :)

Zaawansowany

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne