Clio IV - klocki hamulcowe

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Clio IV - klocki hamulcowe

Postprzez mkars » 17 maja 2019, o 10:49

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze klocków hamulcowych do Clio IV? Szukam czegoś z możliwie długą żywotnością. Możecie polecić coś z tego zakresu?

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Natan » 17 maja 2019, o 11:59

Cześć

Wymieniałem ostatnio tarcze i klocki. Tarcze TRW a klocki Brembo. Jak na moje oko pylą umiarkowanie (wszak każde jakoś muszą). Bardzo, ale to bardzo delikatnie popiskują jak delikatnie wcisnę hamulec (być może w takim zestawie tarcza-klocek). Jak mocniej to milczą. Ogólnie jak najbardziej do przyjęcia cały zestaw (tarcze i klocki). Ja bym spokojnie polecił.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez mkars » 20 maja 2019, o 06:34

Dzięki za info... Jeszcze poczytam o tym producencie... Myślałem,a by tarcze na razie zostawić w spokoju, bo te są jeszcze ok.

A ktoś może miał do czynienia z takimi producentami jak NK czy Delphi??

Chodzi konkretnie o te klocki tutaj: https://motoszef.pl/partscatalogue/zest ... 00626.aspx - interesuje mnie ich jakość i żywotność.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Bizkicior » 9 lip 2019, o 11:07

Pytanko :-) co ile wymieniacie klocki oraz tarcze?

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 9 lip 2019, o 12:30

Bizkicior napisał(a):Pytanko :-) co ile wymieniacie klocki oraz tarcze?

Zapewne według zużycia, jeden klocki zużyje po 15 000 km, inny 70 000km. Czasami tarcze wystarczają na 1 komplet klocków, czasami na 2 (jak były miękkie klocki).

Ekspert

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne