Pytanie o gwarancje antykorozyjną

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Pytanie o gwarancje antykorozyjną

Postprzez Szybki_Bill » 14 sie 2019, o 14:01

Cześć,

Posiadam dwuletnie Clio. Rok temu miał wymieniany olej i do dziś nie przejechał więcej niż 5 tys. km, więc nie muszę w tym roku wymieniać oleju. Gwarancje wygasły oprócz antykorozyjnej i na lakier. Nie chcę tych gwarancji stracić. Pytanie: Czy muszę w tym roku iść na jakiś przegląd żeby je utrzymać?
Zgodnie z ogólnymi warunkami gwarancji Renult, "Zastosowanie Gwarancji Antykorozyjnej RENAULT jest uwarunkowane wykonywaniem kontroli antykorozyjnych nadwozia, ramy silnika i podwozia. Kontrole te muszą być przeprowadzane zgodnie z częstotliwością wskazaną w Karcie PrzeglądÛw i Gwarancji, lecz nie rzadziej niż raz na dwa lata. Są one uwzględnione w ramach okresowych przeglądÛw wykonywanych przez Autoryzowanych PartnerÛw RENAULT."

W mojej karcie przeglądów nie jest wyszczególnione jak często zalecany jest przegląd antykorozyjny. Dzwoniłem do Renault ale im zależy na kliencie, im częściej przyjadę tym lepiej dla nich.

Pomóżcie, nie chcę niepotrzebnie bulić za przegląd teraz jeśli mogę poczekać jeszcze rok.

Dzięki.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez sasio » 14 sie 2019, o 16:24

Na drugim przeglądzie musisz zgłosić pracownikowi aby to odnotował.
Jeżeli auto ma 5 tysięcy to i tak musisz po dwóch latach jechać na przegląd.
Później co dwa lata musisz zlecać pracownikowi Renault aby odnotował odnośnie antykorozji aby się liczyła
Renault Clio IV Grandtour 2017
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Szybki_Bill » 14 sie 2019, o 16:42

Dzięki.
Czy chodzi o dwa lata po ostatnim przeglądzie? Ostatni przegląd był rok temu.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez sasio » 14 sie 2019, o 18:41

Na tym dwuletnim przeglądzie musiałeś poprosić o adnotacje o antykorozji.
Jak tego nie ma, nie masz już gwarancji zgodnie z wytycznym Renault
Renault Clio IV Grandtour 2017
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Szybki_Bill » 14 sie 2019, o 19:03

Mam adnotacje o antykorozji z zeszłego roku (2018). Więc to chyba oznacza, że mam spokojną głowę do przyszłego roku, prawda? Czy w tym roku muszę mieć też przegląd?

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez a_fly » 14 sie 2019, o 20:37

Przypominam, że gwarancja tzw antykorozyjna, to w rzeczywistości gwarancja obejmująca okres 12 lat na perforację blachy... akurat w przypadku Renault tego bym się obawiał najmniej. Czy jest sens, każdy sam decyduje, według mnie dla tej marki uzasadnienia nie ma.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez davop » 14 sie 2019, o 23:36

Sprzedałem dziesięcioletnie c3 bez grama rudej na karoserii. Myślę, że w czwórce nie jest gorzej
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez mkars » 20 sie 2019, o 08:08

W zasadzie to każdy producent samochodów daje gwarancje na karoserię i że nic się nie będzie z nią działo. Zwykle jest tak, że w standardzie jest to około 2 lata, zwykle jest tak, że można to dodatkowo przedłużyć, ale jest to tak jak wspomniałem wcześniej opcja dodatkowa.
Wiele usterek natury lakierniczej można też naprawiać w ramach ubezpieczenia AC - tam w ogólnych warunkach ubezpieczenia powinny znajdować się odpowiednie informacje z takiej możliwości.

Początkujący

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne