bagażnik na rowery clio III

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

bagażnik na rowery clio III

Postprzez dezerter » 19 sie 2019, o 08:47

Witam
temat może był ale może warto odświeżyć bo ktoś szuka bagażnika na rowery a w gąszczu informacji oraz modeli i rodzajów traci głowę.
Również ceny do wyboru i koloru :)
Szukam bagażnika na trzy rowery do clio 3 ph1.
z tego co każdy prawie wie co się tematem interesuje (taką mam nadzieje) to są trzy rodzaje:
1) na dach
2) na klapę
3) na hak
aby założyć na dach to trzeba mieć albo belki albo relingi dachowe a jak na hak to trzeba mieć hak i jeszcze do tego instalacje na 13pin.
moje clio jest gołe i wesołe :) w te dwa powyższe elementy.
na klapę - u mnie jest lotka na klapie to chyba nie da się zamontować.
znalazłem używany oryginalny do clio 3 hak ale pewnie będzie miał instalacje elektryczna 7 pinową
Może ktoś z was użytkowników clio 3 ale i nie tylko 1,2 czy 4 (inne marki również :)) ma jakiś bagażnik i podzieli się (wady, zalety) wraz ze zdjęciem swojej ireny z zamontowanym bagażnikiem z rowerami lub boksem.
myślę że wątek ułatwi potencjalnym użytkownikom wybór tego właśnie optymalnego.
zapraszam do dyskusji i podzielenia się.
moją obecność na forum sponsoruje IRENA

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 19 sie 2019, o 13:44

Mam Clio 3 Ph1 3 drzwiowe, do tego belki dedykowane CRUZ, na to montujemy rynienki rowerowe i do nich mocujemy rowery. Rowery świszczą i dają duży opór, trzeba pamiętać żeby nie wjechać do niskiego garażu/stanowiska, istnieje ryzyko zwiania rowerów z dachu przy podmuchu od ciężarówki. Na autostradę/eskę z rowerami na dachu bym nie pojechał.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez dezerter » 20 sie 2019, o 23:38

belki firmy cruz - aluminiowe czy stalowe?
a bagażnik -aluminiowy czy stalowy jakiej firmy?
jak ten komplet sie sprawdza?

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 21 sie 2019, o 08:46

Stalowe, do okazjonalnego użytku (może z 3x założyłem).

Rowerów na Clio nie woziłem (też jakieś proste rynny miałem) ale efekty z innego auta znam (Omega Kombi).

Najwygodniejsze są moim zdaniem rozwiązania na hak (haki są tanie, kupujesz, montujesz, 3 tablicę rejestracyjną kupujesz w WK). Rowery są nisko, tylko troszkę wystają poza obrys (trzeba to mieć na uwadze), lekko utrudniają dostęp do bagażnika.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez carbon » 21 sie 2019, o 17:34

Najlepse rozwiazanie to bagaznik na hak, mimo kilku minusow bo idealne rozwiązanie nie istnieje.

Najgorszy na klape.

Pisze to jako osoba kiedyś startująca w różnej maści zawodach kolarskich i targająca 2-3 rowery z Warszawy w góry średnio co 2 tyg.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez dezerter » 21 sie 2019, o 18:34

carbon foteczka mile widziana jak się prezentował kiedyś zestaw :)
jeżeli masz teraz też aktualne mile widziane
a wg ciebie która jest gona polecenia: marka, model?

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez piter1973 » 27 sie 2019, o 18:58

wojteks napisał(a):Mam Clio 3 Ph1 3 drzwiowe, do tego belki dedykowane CRUZ, na to montujemy rynienki rowerowe i do nich mocujemy rowery. Rowery świszczą i dają duży opór, trzeba pamiętać żeby nie wjechać do niskiego garażu/stanowiska, istnieje ryzyko zwiania rowerów z dachu przy podmuchu od ciężarówki. Na autostradę/eskę z rowerami na dachu bym nie pojechał.

eee , mam clio 3 ph2 . kupiłem belki dachowe i szyny rowerowe inter pack ( modelu nie pamiętam ). z rowerami zjeździłem Polskę , takśe Skami i Autostradami , predkosci tak do 110 km/h . owszem , silnik 1,2 75 KM trochę słaby , mocniejszy powiew wiatru czuć , świszczenia nie odczułem . zalety ? - taniej niż montaż haka i platformy , nieutrudniony dostep do bagażnika . wady - wysoko trzeba podnosić rower ( ja mam 180 cm wzrostu i sobie radze bez problemu ) , większe opory powietrza ( ale bez przesady ) , trzeba uważać na wysokość wjazdów ( np. mc donalds , parkingi , krzeki i drzewa ) . gdyby moje miało hak to bez wahania kupiłbym platformę na hak . gniazdo z 7 na 13 pin zawsze można przerobić .

Początkujący
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez bartman » 30 sie 2019, o 10:08

Mam Clio 3ph1 1.2 75KM 5d. Bagażnik dachowy dedykowany, przykręcany do otworów, które są pod uszczelką drzwi w brzegu dachu. Rozwiązanie trochę uciążliwe w montażu, ale się już przyzwyczaiłem. Sam bagażnik rowerowy mam taki https://tinyurl.com/y3acyx56, w którym mocuje się rower bez przedniego koła - na zacisk taki jak w kole. Tylne koło zapina się w takiej krótkiej rynience paskiem zębatym. Nie ma siły, żeby rower wyleciał, albo się bujał na boki. Zdarzyło mi się jechać z rowerem na dachu 130km/h i poza hałasem żadnych negatywnych odczuć. P
pozdrawiam
bartman ___________________________________________________________Pomóż zwierzakom, kliknij na http://www.pustamiska.pl

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Terzet » 12 wrz 2019, o 12:01

Też szukałem bagażnika rowerowego do swojego Clio i tak jak ktoś tu już pisał, też stwierdziłem, że dachowy nie bedzie odpowiedni. Zdecydowałem się za to na bagażnik rowerowy na hak: https://www.iparts.pl/czesc/bagaznik-rowerowy-na-hak-amos-3-7607,1-amos-7607-1044556.html#v - na tej stronie znalazłem dosć niedrogi, a jakość jest dobra. Teraz bez problemu mogę wziąć rower ze sobą w podróż ;)

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne