CLIO IV - klimatyzacja

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

CLIO IV - klimatyzacja

Postprzez marian_fest » 31 sie 2019, o 14:58

Witajcie,

sprawa dotyczy clio IV 0.9 75 km.
Klimatyzacja (manualna) chodzi mimo wyłączenia jej. Trochę to denerwujące zważywszy na śmieszny dźwięk silnika podczas pracy z klimatyzacją. Pozostaje mi wtedy tylko wyłączyć nawiew, ale wolałbym żeby jakiś obieg powietrza jednak był.
Może ktoś wyjaśnić czemu tak się dzieje i czy tak być powinno?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 31 sie 2019, o 15:04

Nie masz przypadkiem jakiegoś super nawiewu na szyby ustawionego?

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 1 wrz 2019, o 00:06

Przy manualnej klimatyzacji nie powinno się tak dziać (chyba, że masz "opcję" włączającą klimę przy maksymalnym nawiewie na przednią szybę).
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Termi » 1 wrz 2019, o 02:11

Bogdan61 napisał(a):Przy manualnej klimatyzacji nie powinno się tak dziać (chyba, że masz "opcję" włączającą klimę przy maksymalnym nawiewie na przednią szybę).

Lub walnięty jest switch w panelu nawiewu (pewnie taki jest) co właśnie odpowiada za włączanie klimy przy kierunku nawiewu na szybę. Warto to potwierdzić komputerem diagnostycznym - o ile jest widoczna taka opcja, przy manualnej klimie może nie być takiej opcji w wartościach w czasie rzeczywistym)
Stajnia:
Clio 1 ph1 1.2 Żółta
Clio 1 ph2 1.8 16V Niebieska
Clio 2 ph2 1.9 dTi Dwójeczka
Mondeo mk2 1.8 16V Mondziołek
Clio 1 ph2 1.4 Alize

Ekspert
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez marian_fest » 1 wrz 2019, o 20:49

Macie rację, rzeczywiście głównie mam włączony nawiew na szybę i nogi, ale dmuchawa ustawiona jest na 2 zazwyczaj i mimo to klima się załącza, choć nie zawsze. Czyli w sumie i tak nie powinno tak być i trzeba by z tym podjechać do aso

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 1 wrz 2019, o 21:45

Klima z nawiewem na szybę jak jest gorąco? Nawiew z klimy na szybę ma ją osuszać (zapobiegać zaparowaniu). Czy na ustawieniu "na twarz" lub "na nogi" klima też się załącza?

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez marian_fest » 7 wrz 2019, o 13:29

Nie było mnie kilka dni. Sprawdziłem wczoraj i załączyła się przy nawiewie na nogi i facjatę na 2gim biegu

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Pan Bułka » 7 wrz 2019, o 15:10

A temperatura jak jest ustawiona? Jak na minimum to się będzie załączać klima.
Bułka – odmiana delikatnego pieczywa, najczęściej pszennego, żytniego lub kukurydzianego, w formie niewielkiej nieco spłaszczonej kulki.Oglądam Top Gear i się nie znam na autach.
Anna Maria

Zasłużony
Zlotowicz
Majsterkowicz
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne