Instalacja lampy tyl

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Instalacja lampy tyl

Postprzez Duchu123 » 8 lis 2019, o 19:24

Witam,
Chce podłączyć hak pod lampe, w clio 3 dobrze mi się wydaje ze po lewej stronie idą kable na jedna i druga stronę lampy (mam mały dostęp butla i nie mam pewności )? Zna ktoś kolory jakie idą do danej żarówki ?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Termi » 9 lis 2019, o 04:59

Próbnik elektryczny i sprawdzasz gdzie pojawia się prąd po włączeniu jakich świateł.
Stajnia:
Clio 1 ph1 1.2 Żółta
Clio 1 ph2 1.8 16V Niebieska
Clio 2 ph2 1.9 dTi Dwójeczka
Mondeo mk2 1.8 16V Mondziołek
Clio 1 ph2 1.4 Alize

Ekspert
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez Duchu123 » 9 lis 2019, o 12:14

Używacie jakiś maszynek do zdejmowania izolacji z kabli żeby wpiąć się w instalacje by nie ciąć kabli ?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez dezerter » 9 lis 2019, o 13:04

to nie masz instalacji oryginalnej z wtyczkami?
moją obecność na forum sponsoruje IRENA

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojteks » 9 lis 2019, o 13:51

Duchu123 napisał(a):Używacie jakiś maszynek do zdejmowania izolacji z kabli żeby wpiąć się w instalacje by nie ciąć kabli ?

Zwykle nóż monterski albo dobre obcinaczki boczne do ściągnięcia izolacji a potem lutowanie połączenia, szybkozłączki to zło. W zależności od możliwości koszulka termokurczliwa na połączenie albo dobra izolacja.

Ekspert

Pokaż profil

Postprzez Termi » 10 lis 2019, o 01:00

Ja używam na przemian różnych narzędzi, w zależności od dostępu do przewodu. Ale najtaniej wychodzi nóż "tapeciak". Bez sensu dla jednorazowej akcji kupować coś za 20 czy 30 zł, nie mówiąc o lepszych ściągaczkach izolacji.

Wojteks, najlepsze koszulki termokurczliwe to takie z klejem. Nie są tak reklamowane, są o wiele droższe (ale to i tak groszowe sprawy) ale robią robotę, bo żadne powietrze się do naprawianego miejsca nie dostanie i przewód nie ma szans żeby zgnił w tym miejscu. Zwykłe termokurcze można sobie stosować pod deską czy ogólnie w kabinie, wygląda dużo estetyczniej niż taśma i z czasem się nie odklei. Jak mam możliwość, jadę tylko na termokurczach ;)
Stajnia:
Clio 1 ph1 1.2 Żółta
Clio 1 ph2 1.8 16V Niebieska
Clio 2 ph2 1.9 dTi Dwójeczka
Mondeo mk2 1.8 16V Mondziołek
Clio 1 ph2 1.4 Alize

Ekspert
Klubowicz

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne