[Clio IV FL] Przesiadka z 1,5 dCi na 0,9 TCE

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

[Clio IV FL] Przesiadka z 1,5 dCi na 0,9 TCE

Postprzez acc4spamonly » 29 lis 2019, o 23:04

Moi Drodzy!

Od czerwca jeżdzę IV z 2018 r. w wersji Limited z silnikiem dCi (90 KM). Wziąłem sobie na abonament, muszę go oddać za trochę ponad pół roku i powiem szczerze, że przyzwyczaiłem się do swojej czerwonej Clio (mimo, że wcześniej jeździłem większym Scenic II, 1,6 benzyna 113 KM). Obecnego auta wykupić i tak nie mogę, a trochę gotówki przybyło i zastanawiam się nad kupieniem nowej IV z silnikiem TCE (w roku robię około 10 000 km, do pracy mam 2 km, nawet latem kontrolka w dieslu temperatury silnika nie gaśnie jak jestem na miejscu), ewentualnie jakiegoś DEMO z salonu, czy też rocznego z Polskiego salonu. Wolałbym wersję grandtour (bagażnik przydaje się, odczuwam braki po Scenic II), ale HB też wchodzi w grę. Diesel odpada, ze względu na małe przebiegi (chociaż uwielbiam elastyczność diesla) i stąd moje pytanie...

Czy nie będę żałował zakupu auta z tym silnikiem? Robię głównie miasto, nie jestem szaleńcem i jeżdżę głównie na ECO, ale lubię czasem wyłączyć na trasie i mieć trochę zapasu mocy przy wyprzedzaniu. Nie jeździłem jeszcze autem z tym silnikiem (miałem okazję na jeździe próbnej benzynową, trzycylindrową Fabią 95 KM - podobało mi się, ale bardzo spontanicznie wybrałem się na jazdę i mogłem przecenić jej możliwości).

Clio V odpada, boję się usterek "pierwszego roku produkcji"

Bardzo proszę o Wasze przemyślenia, porównanie z poprzednim autem. Jak to rzeczywiście ze spalaniem wychodzi? Na trasie spokojnie poniżej 5 schodzę, w mieście mam jakieś 8,5 (krótka trasa do pracy).

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, podpowiedzi, opinie.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 29 lis 2019, o 23:18

acc4spamonly napisał(a): Diesel odpada, ze względu na małe przebiegi
Clio V odpada, boję się usterek "pierwszego roku produkcji"

Myślę, że jak na Twoje potrzeby, to Clio IV z silnikiem 0,9 TCe 90 KM będzie dobrym pomysłem.
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez carbon » 30 lis 2019, o 13:07

Rok temu kupiłem żonie Clio IV 0.9 75km (gdzieś w sieci znalezlem że mam tryb eco włączony na stałe, a przycisku brak).

Natomiast w związku z tym że Renault spóźniał się z dostawą, przez niemal 3 tyg jeździłem Clio 1.5 dci 90km. Po przesiadce lekkie rozczarowanie brakiem momentu, szczególnie brakiem momentu na trasach szybkiego ruchu. Ale dramatu nie ma.

Żona jeździ wokół trzepaka, i myślę że podobne trasy jak ty. Średnie spalanie 8,3km (według komp i licząc z dystrybutora). "trasy" poza obwodnicą Warszawy Clio nie widziało.

Ogólnie myślę że jeśli pasuje ci Clio, i chcesz coś kupić na własność, to kupienie benzynowej IV z wyprzedaży to b. dobre rozwiązanie. NIe patrzyłbym jedynie na 1.2 75km, tu brak momentu jest dramatyczny.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez mopsik » 30 lis 2019, o 15:08

8,3 na 100 ? Coś ciężką nogę ma Twoja żona :) miałem 09 na CLIO i spalanie poniżej 6.Teraz mam captura też 09 i max 6,3 .moze Gdańska nie jest tym samym miastem co Wawa ale światła są co 100m a to zużycie z tego się bierze.Poza miastem spokojnie można zejść poniżej 5,7 z prędkoscią do 110

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez acc4spamonly » 1 gru 2019, o 00:20

carbon, dziękuję za treściwą odpowiedź :)

Właśnie boję się braku momentu na trasach, szczerze to raz do roku robię trasę jakieś 300 km nad morze, ewentualnie 500 w góry. Tak to raz od wielkiego dzwonu zdarza mi się 40 lub 70 km w jedną stronę do rodziny. Ostatnio jechałem Hyiundai i30 teściów, ma jakoś 109 KM i 137 Nm, ale bez turbiny (moment osiągany przy 5000 obrotów). O ile w mieście się nawet fajnie zbiera to na trasie zdarzyło mi się zdziwić zanim mi się rozpędził :shock: i właśnie boję się, bo Clio przy 90 KM na 140 Nm (ale jest turbina i moment zaczyna się od 2000 obrotów) i właśnie boję się, że będę potem żałował tego :crazy:

1,2 zdarzają się jako używane, a 75 KM w ogóle nie mam zamiaru brać. W planie miałbym kupić auto jakoś w kwietniu, może jeszcze na wyprzedaż bym się załapał (w maju mam ostatnią ratę za obecne Clio i nie chcę dublować kosztów i trzymać niepotrzebnie dwóch aut).

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez carbon » 1 gru 2019, o 00:46

mopsik napisał(a):8,3 na 100 ? Coś ciężką nogę ma Twoja żona :)

No właśnie sam jestem ciekaw, na ile to jej noga, a na ile fakt ze clio 75% przebiegu podczas wypadow po 2km tam i z powrotem.

Po nowym roku wraca do pracy po macierzyńskim, i będzie jedziila 15km w jedną stronę. Jestem ciekaw czy spalanie spadnie.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez carbon » 1 gru 2019, o 00:57

acc4spamonly napisał(a):carbon
Właśnie boję się braku momentu na trasach

Tak chłodno myśląc, to pakowanie sie diesla, przy tak małych przebiegach jest ryzykowne (albo bez sensu), więc tak czy siak jestes skazany na brak momentu.

Ale za to będziesz miał szanse poznać co to ciepły samochód w drodze do roboty zimą.

Może cos z 1.2 od PSA albo z fordowskim 1.0 ?
Ja gdym nie kupował samochodu żonie, to dołożyłbym do Fiesty.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Sizar » 1 gru 2019, o 14:54

Takiego hyundaia i30 do 160km/h zjadłem jednym zębem.....a tak na marginesie to nie widzę żadnych wad tego autka......mam je od nowości (2015), 51500km i zero awarii a na trasie na pewno nie jesteś zawalidrogą.....co do spalania to tak....ktoś napisał w mieście 8.3 i podpisuję się pod tym (ktoś pisał o 6.3 w Gdańsku----koń by się uśmiał....nie ma szans), na trasie jazda z prędkością około 100km/h=======5,2l, autostrada ze stałą 130km/h============5.5-6.0l....pozdrawiam :)

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez tomrus » 2 gru 2019, o 10:09

Witam jakby coś mam do sprzedania clio z 2017r. 0,9 z salonu 40 tys. przebiegu gwarancja do 2021 r. lub 60 tys. wersja limited kolor czerwony flamme dwa komplety opon stan idealny, bezwypadkowy chcę sprzedać bo trochę za mały dla mnie. Pozdrawiam Tomasz

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez acc4spamonly » 3 gru 2019, o 00:15

Mam diesla, bo... akurat taki był w abonamencie, a celowałem w benzynę (bo była tańsza, ale się skończyła dzień przed decyzją). Na mojej trasie wciąga ponad 8 (ale klima załączona, żeby szyby nie parowały)

Dopóki miałem Scenica w benzynie, to częściej do pracy rowerem jeździłem, bo każdy w inne miejsce. Ale pozmieniało się trochę, teraz więcej do zabrania i bawienie się w jazdę we 3 osoby rowerami w to samo miejsce (tak fajnie się ułożyło) nie ma sensu ;) może na wiosnę.

I powiem Wam, że odczuwam zimno diesla z rana ;) a nie pamiętam już, czy benzyna mi się rozgrzała do tego czasu :crazy: w sumie rzadko nim po mieście jeździłem (palił mi 12).

Ma ktoś do porównania Fabię? Jeździłem na próbnej wersji 1.0 TSI i fajnie się zbierała, ale trzeba było ją trochę podkręcić.

Nowy Użytkownik

Pokaż profil

Postprzez Pan Bułka » 3 gru 2019, o 19:50

Jeśli chodzi o moc to nie ma porównania. Mam wersję 110 konii fajnie jeździ. Clio ma wygodniejsze zawieszenie. Hałas podobnie oba auta ale TSI jest cichszy i ma wyzszą kulturę pracy. Na trasie spalanie bez problemu poniżej 5. W mieście 7 do 8. Czasami 8.5
Bułka – odmiana delikatnego pieczywa, najczęściej pszennego, żytniego lub kukurydzianego, w formie niewielkiej nieco spłaszczonej kulki.Oglądam Top Gear i się nie znam na autach.
Anna Maria

Zasłużony
Zlotowicz
Majsterkowicz
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez WinFS » 4 gru 2019, o 20:55

0.9 90KM jest dobrym wyborem - całkiem zrywny, nie słychać że tylko 3 cylindry. Jedyny minus to spalanie: średnio 8.7l z klimatyzacją włączoną, zimą zdarzało mi się nawet 10l/100km - jazda po mieście, trochę trasy (obwodnica), nogę mam ciężką ale z rozsądkiem.

Dość szybko się nagrzewa więc na krótkie trasy to lepsze niż diesel

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez mopsik » 4 gru 2019, o 22:30

Jak tak czytam o spalaniu 09 jestem w szoku.Miałem CLIO i paliło mi średnio 6,1 głównie po mieście.Teraz mam Captura i z uwagi na wagę pali ok 6,3.Bez klimy bo to fakt uwala to auto na maxa,słabnie a co za tym mocniej ciśniemy i spalamy.Teraz w zimnym i w dużych korkach na mieście,mam rozkopane pod chatą i jadę 30 minut 1 km - pali m 6,7 .To jest max jaki widzę i widziałem na tym aucie.Trasa to bajka oczywiście nie szybciej niż 100 - schodzę spokojnie do 5,5 a czasami latem niżej.Bez klimy oczywiście ale tylko dlatego ze choruję po klimie.Nie chce mi się wklejać kilometrówki z excela to bym pokazał Wam jak miałem w CLIO a jak mam w Capturze.Więcej ale nie aż tyle co piszecie.I nie jestem zawalidrogą.

załaczam
to na niebiesko to średnia z kompa w aucie.
na tym jest dystans przejechany a jeszcze wyżej ilość spalonego paliwa
na czerwono to info ile jeszcze mogę przejechać na tym co mam w baku wg obliczeń spalania 7l na 100
Musialem takie statystyki prowadzić do kilometrówki na własnej działalności

CLIO.pdf
(6.42 KiB) Pobrane 7 razy

captur.pdf
(5.9 KiB) Pobrane 2 razy

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez mayn » wczoraj, o 12:02

mopsik napisał(a):Bez klimy oczywiście ale tylko dlatego ze choruję po klimie.

Z klimy trzeba umieć korzystać, nigdy nie nastawiamy nawiewów na twarz tylko w dół....

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez mopsik » wczoraj, o 20:27

mayn napisał(a):
mopsik napisał(a):Bez klimy oczywiście ale tylko dlatego ze choruję po klimie.

Z klimy trzeba umieć korzystać, nigdy nie nastawiamy nawiewów na twarz tylko w dół....

w twarz to odrazu grypa.Tak mam .W pomieszczeniach tak samo.Staram się nie korzystać ale czasami w upały nie da rady nie włączyc :) Ale fakt ,auto mocno słabnie z klimą.A jazda w kilka osób ,a jeżdżę zawsze sam byłaby horrorem z małym silniczkiem jakim jest 09.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez wojteks » wczoraj, o 20:42

0.9 może w CC było dobre, w kosiarce mam 650ccm, samochodu 900ccm nawet z turbiną nie widzę (CC to nie był samochód i inne tej wielkości nie są), motocykl ma tyle z 600ccm bez sprężarki.

Ekspert

Pokaż profil

Powrót do Forum Ogólne