System Renault Bass Reflex

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

System Renault Bass Reflex

Postprzez MICHAŁ 1234567890 » 20 lip 2018, o 22:44

Witam, czy ktoś ma może informacje co wchodzi w skład systemu Renault Bass Reflex? Czy wersję Life mają taki system na wyposażeniu?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Cukier84 » 20 lip 2018, o 23:41

life to typowy standart więc nie sądzę
vel Lukaszes84

Klubowicz
Zlotowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez sasio » 21 lip 2018, o 05:55

Bass Reflex oznaczany jest na maskownicy głośnika i dotyczy tylko przednich głośników
W skład wchodzi w zależności od rocznika :
- rura wsadzona przy głośniku, wyprowadzona na zewnątrz maskownicy i głośnik 13cm
- pusta przestrzeń z otworem bass reflex (pozbyto się tej tuby) i głośnik 16cm
Renault Clio IV Grandtour 2017
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez MICHAŁ 1234567890 » 21 lip 2018, o 11:30

To że to typowy standard to wiem- świadomy wybór. W cenniku jednak jest to wyposażenie w standardzie. Pytanie właśnie czy powinny byc zamontowane głośniki bo na infolinii wciskają mi że bass reflex to tylko te plastikowe puszki na głośniki z otworem w drzwiach z czym do końca nie mogę się zgodzić. Może miał ktoś taki przypadek?

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez mopsik » 23 lip 2018, o 18:05

MICHAŁ 1234567890 napisał(a):To że to typowy standard to wiem- świadomy wybór. W cenniku jednak jest to wyposażenie w standardzie. Pytanie właśnie czy powinny byc zamontowane głośniki bo na infolinii wciskają mi że bass reflex to tylko te plastikowe puszki na głośniki z otworem w drzwiach z czym do końca nie mogę się zgodzić. Może miał ktoś taki przypadek?

Ale to właśnie jest ten bas reflex.I gra to gorzej bo są to 13 tki i pracują w małej obudowie.Lepiej gra ten 16 cm bez reflexu.Osobiscie jak miałem CLIO to wywaliłem obudowę basreflexu.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez BatManClio » 23 lip 2018, o 22:43

MICHAŁ 1234567890 napisał(a):To że to typowy standard to wiem- świadomy wybór. W cenniku jednak jest to wyposażenie w standardzie. Pytanie właśnie czy powinny byc zamontowane głośniki bo na infolinii wciskają mi że bass reflex to tylko te plastikowe puszki na głośniki z otworem w drzwiach z czym do końca nie mogę się zgodzić. Może miał ktoś taki przypadek?

Bodaj od czerwca 2014 nie montują już 13 z bassreflexem, ale obudowa została stąd infolinia jak i wielu handlowców operują tym terminem :)

Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez MICHAŁ 1234567890 » 24 lip 2018, o 20:45

Nie do konca mnie zrozumieliscie. Oprócz otwór w drzwiach i maskownic które sa wytloczone w drzwiach nic nie mam w samochodzie, ani tych wewnętrznych obudów do głośnika ani głośnika. Infolinia twierdzi ze bas reflex oznacza te obudowy od tapicerki a nie głośniki i ja ich faktycznie nie mam. Dla mnie żenada.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez BatManClio » 25 lip 2018, o 17:11

Otrzymałeś odpowiedź na każde pytanie tylko chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Skoro masz maskownicę z napisem bass refleks to chodzi o tą dziurę na dół i miejsce na 16cm głośnik - tak zapewne masz, więc "system" bass reflex masz choć bez głośników i zapewne radia bo tak świadomie wybrałeś. Jeśli masz w specyfikacji np instalację z głośnikami to jest się o co kłócić. Widać Renault nie wkłada głośników jak nie ma radia i odwotnie radia bez głośników, chyba że masz radio a głośników brak?

Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez MICHAŁ 1234567890 » 25 lip 2018, o 18:32

To po co piszą dumnie bass reflex skoro faktycznie go nie mam bo bez głośnika nie zadziała. Łatwoej byłoby powiedzieć uczciwie że jest tam dziura i nie wprowadzać w błąd kupujacego dumnie brzmiący systemem. No nic dzięki za info.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez BatManClio » 26 lip 2018, o 00:17

Reklama i nic więcej;)

Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Natan » 26 lip 2018, o 07:16

MICHAŁ 1234567890 napisał(a):To po co piszą dumnie bass reflex skoro faktycznie go nie mam bo bez głośnika nie zadziała. Łatwoej byłoby powiedzieć uczciwie że jest tam dziura i nie wprowadzać w błąd kupujacego dumnie brzmiący systemem. No nic dzięki za info.

Nie istnieją głośniki Bass Reflex.To jest w pewnym sensie wyposażenie dodatkowe ta obudowa do głośników z tą dziurą w boczku drzwi.Co innego np. głośnik niskotonowy,a co innego głośnik/kolumna głośnikowa Z bass reflex.Najwyraźniej Renault stosuje taką mocno naciąganą politykę marketingową.Oni zawsze myśleli i myślą jakoś "inaczej".Tylko oni chyba nie rozumieją,że jak klient coś u nich kupuje i mocno się rozczaruje po czasie to innym okiem patrzy już na markę.A to jest wg. mnie podstawa do marketingu a nie pisanie tylko na papierze.

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez MICHAŁ 1234567890 » 26 lip 2018, o 17:13

No i w moim przypadku tak jest - wszystko bylo fajnie pieknie póki się nie rozczarowalem bo po co pisac w specyfikacji cos czego nie możesz skorzystać. To tak jakby było miejsce na poduszke a poduszki brak :)

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Amazaque » 27 lip 2018, o 08:00

MICHAŁ 1234567890 napisał(a):No i w moim przypadku tak jest - wszystko bylo fajnie pieknie póki się nie rozczarowalem bo po co pisac w specyfikacji cos czego nie możesz skorzystać. To tak jakby było miejsce na poduszke a poduszki brak :)

Bass reflex to rodzaj obudowy głośnika niskotonowego i tylko tyle. Nawet jak nie masz głośników a w miejscu na nie jest otwór rezonansowy, to "samochód jest przygotowany do systemu bass reflex". Wystarczy zamontować głośnik. Swoją drogą cały ten "bass reflex w Clio to jedna wielka ściema i nie bardzo jest się czym podniecać :lol: .

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez MICHAŁ 1234567890 » 27 lip 2018, o 21:18

No nie ma czym się podniecać,ale brak głośników to dla mnie stanowcza przesada. Teraz trzeba grzebać w nowym.samochodie żeby je zamontować. A cena w serwisie pewnie zetnie z nóg.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Cukier84 » 27 lip 2018, o 21:24

a tak szczerze jak to gra?
vel Lukaszes84

Klubowicz
Zlotowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez BatManClio » 28 lip 2018, o 00:41

Nie gra:)

Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Cukier84 » 28 lip 2018, o 07:57

BatManClio napisał(a):Nie gra:)

tak jak myślałem, zapewne fajnie wygląda a podczas odsłuchu symfonia wibrującuch plastików
vel Lukaszes84

Klubowicz
Zlotowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez BatManClio » 28 lip 2018, o 12:04

Dopóki wszystko jest na 0 i powyłączane wszelkie ulepszacze to nawet nawet byle nie głośno ;)

Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Natan » 28 lip 2018, o 12:54

Ja chyba też wywalę te refleksy i wsadzę jakieś lepsze 16 ".Zostaje tylko zakombinować jak je zamocować po wywaleniu tych plastikowych śmiesznych tub.Widziałem na YT jak Niemiec wywalił te oryginalne tuby wraz z głośnikami i wstawił 16" bez żadnych tub i miał świetne adaptery pod nie w identycznym kształcie jak otwór w drzwiach.To był jakiś dedykowany niemiecki zestaw do samodzielnego montażu.

Edit:/Znalazłem ale za groma nie mogę znaleźć takiego zestawu na necie aby go kupić.
https://www.youtube.com/watch?v=z0D_rdko0k8

Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez BatManClio » 28 lip 2018, o 14:38

Focal IFR 165-2
https://www.focal-inside.com/renault/en/ :)
i może na ich stronie te większe adaptery sprzedają na Lzparts :) np takie https://www.lzparts.de/clio-iv-front-la ... -set-160mm
a tu masz wszystko co oferują. https://www.lzparts.de/renault/clio-iv
Oczywiście za te ceny możesz lepsze głośniki wstawić :)

Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne