CLIO 5 ?!

Wszystko co dotyczy Renault Clio z wyłaczeniem problemów technicznych. Masz ciekawy link, przeczytałeś ciekawy artykuł w prasie, chciałbyś wygłosić swoją opinię - podziel się tym z nami.

Moderatorzy: sudi, brejq

Re: CLIO 5 ?!

Postprzez sasio » 28 sty 2019, o 17:00

Dziś wieczorem wrzucę obszerny temat o Clio v
Renault Clio IV Grandtour 2017
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez WinFS » 28 sty 2019, o 22:40

https://translate.google.pl/translate?h ... 01398.html

zebrane fakty o nowym Clio z francuskiego portalu - chyba najlepsze źródło bo polskie stronynie spieszą się z podaniem czegoś więcej niż tych samych fotek.

Zwraca uwagę szczególnie 1. zdjęcie - w odróżnieniu od tych oficjalnych tu ten tunel przy skrzyni wygląda dobrze - lepsza perspektywa?

Do upierdliwych: zaskakująco dobre tłumaczenie więc wrzuciłem.

Samo Clio.. cóż, takie zbyt Peugeot'owate to się wydaje niestety, ale ogólnie fajnie to się prezentuje,
zegary powalają (filmik na stronce działa dopiero jak otworzycie portal nie przez GT)

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 28 sty 2019, o 23:08

Bardzo mi się podoba to wnętrze chociaż kierownica jakoś nie przypadła mi do gustu..
Ciekawe czy będzie Android Auto no i oczywiście jak będzie wyglądać system multimedialny w wersji podstawowej/średniej - bo ten ze zdjęć to tylko w topowej wersji raczej..

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Bogdan61 » 28 sty 2019, o 23:12

Panel sterowania, jak... w nowej Dacii Duster II.

Obrazek
# 103

Ekspert
Klubowicz
Majsterkowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 28 sty 2019, o 23:20

Ciekawe czy bedzie kombi i czy wejdzie z wersja krotka w jednym czasie.Ale wnetrze jest niezle.lepiej niz w megane 4

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez soccerchicka » 28 sty 2019, o 23:22

Jeszcze taki filmik znalazłam https://www.youtube.com/watch?v=A2o8KalH2ik

Średnio Zaawansowany
Klubowicz
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez sasio » 29 sty 2019, o 02:47

Seba Nie będzie Granda.
Zapraszam Was tutaj -> viewtopic.php?f=8&t=47274
Renault Clio IV Grandtour 2017
1.2 D4F Limited+++

Czerwony Flamme

Zaawansowany
Klubowicz

Pokaż profil

Postprzez SebaLBN » 29 sty 2019, o 09:11

No to lipa że bedzie brak kombi.Szkoda.

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez WinFS » 29 sty 2019, o 21:19

[quote="soccerchicka"
Ciekawe czy będzie Android Auto no i oczywiście jak będzie wyglądać system multimedialny w wersji podstawowej/średniej - bo ten ze zdjęć to tylko w topowej wersji raczej..[/quote]

w CL4 dali AA to czemu by w nowym miało nie być...

Tablet ze zdjęć - 9,3" tylko w top wersjach w/g artykułu który wrzuciłem

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez bravo » 14 paź 2019, o 11:24

Miałem okazję jeździć nowym CLIO 5 z silnikiem 1,0 100 KM. Ogólnie auto ładne, trochę większe w środku i bardzo podobne na zewnątrz w stosunku do CLIO IV. Ale wygląd to rzecz gustu. Przede wszystkim interesował mnie silnik. Auto jedzie lepiej od dołu natomiast środek i góra jest podobna do CLIO IV 0,9 TCE 90 KM. W mieście będzie jechało sprawniej bo nie trzeba będzie często redukować biegów, ale poza miastem już tak różowo nie jest. Elastyczność 60-100 i 80-120 na czwartym biegu jest podobna do clio IV 90 KM. Podsumowując wymiana CLIO IV TCE 90 na CLIO V 100 jest nieopłacalna ( zwłaszcza, że salon " zaśpiewał " 65.000,00 złotych za wersję INTENS z nawigacją, a w tej cenie auto jest w zasadzie niesprzedawalne ).

Pozdrawiam

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Duster » 23 paź 2019, o 11:51

Posiedziałem dziś chwilę w Clio 5. Jestem zaskoczony jak mało jest miejsca w środku w stosunku do posiadanego Clio 3. Przykład - na wysokości ramion z przodu jest 137,2 cm, podczas gdy w u mnie 140,2 cm (dane katalogowe). Przy wzroście 180 cm siedząc z tyłu zostało mi może 3cm nad głową. Wysoko poprowadzony próg z tyłu utrudnia wsiadanie i wysiadanie. Z przodu z powodu kształtu konsoli pasażer ma ograniczoną ilość miejsca na lewą nogę. Kierowca ma też miejsca na prawą nogę w stosunku do Clio 3. Przednie słupki są poprowadzone inaczej przez co przednia szyba jest mniejsza na szerokość ale i optycznie na wysokość (nie mierzyłem) przez co po powrocie do swojego samochodu poczułem się przynajmniej jak w średniej wielkości kompakcie. Generalnie w Clio 5 czuje się jak w samochodzie wyższej klasy pod względem materiałów, designu i estetyki, ale klasę niżej pod względem ilości miejsca. Tylna kanapa optycznie też wydaje się węższa. Ten design wewnętrzny z bardziej prostą deską przypomina mi auta typu Seat Arona. Renault do tej pory kojarzyło mi się raczej z obłymi kształtami.
Clio III Grandtour 20th (phase 2) - powered by TCE, remap by heko

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez dezerter » 23 paź 2019, o 13:58

o widzisz fajna recenzja w stosunku do clio 3.
Nie miałem jeszcze okazji siedzieć w clio5 ale jeżeli prawa noga ma mało miejsca to jest źle nie wspomnę o lewej stronie- pasażer.
ja też będę odnosił się do swojego clio 3, wszyscy porównują go do clio 4 tak jakby zapomnieli ze była 1, 2 czy 3.
wiadomo ze to inne czasy ale miejsce w środku jest zawsze na czasie.
moją obecność na forum sponsoruje IRENA

Średnio Zaawansowany

Pokaż profil

Postprzez bravo » 23 paź 2019, o 14:19

Faktycznie środkowa konsola znacznie pomniejsza miejsce na nogi, ale nie to jest najistotniejsze. Najważniejsze jest to , że ma rant duży rant ( około 2-3 centymetrowy ) i w przypadku gdy lubimy oprzeć sobie nogę o środkową konsolę to już po paru minutach pojawia się problem tz. owy rant uciska mocno na nogę i pojawia się ból. Wydaje się być to szczegół, ale mi bardzo przeszkadza.

Początkujący

Pokaż profil

Postprzez Duster » 23 paź 2019, o 16:33

Dodam jeszcze, że kierownica jest dość mięsista, schowek przed pasażerem raczej skromny, za to dość głęboki. Wróciły tylne kurtyny powietrzne. W 3 ce były dostępne w zależności od wersji wyposażenia, w 4 brak, a w 5 są w standardzie.

Zastanawiam się czy kształt tej konsoli to sprawa designu czy praktyczna. Widzę, że w Renault od czasu do czasu coś tworzą na nowo i nie zawsze im wychodzi. Przykład - w Kadjarze poliftowym skopali zagłówki przednie, które nie mają regulacji przód-tył, a są za bardzo do przodu, tak, że nie można się w pełni plecami oprzeć o siedzenie bo zagłówek głowę odpycha.

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez davop » 27 paź 2019, o 23:55

2019-10-27   Clio V 1.0TCE.png
1.0TCE

2019-10-27   Clio V 1.3TCE.png
1.3TCE
Clio I Ph3 >> Thalia I Ph3 >> Clio III Grandtour Ph1 >> Megane IV HB + Twingo II Ph1

Obrazek 1,5dCi K9K 656 zwykłe Megane davopa
Obrazek 1,2TCE D4F zwykłe kombi davopa Obrazek

Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Postprzez Duster » 10 lis 2019, o 01:52

Test łosia. Zaliczony z prędkością 75km/h z uwagą, że czynnikiem limitującym jest nie zawieszenie, ale opony Continental Eco Contact 6.

https://www.youtube.com/watch?v=_P-FsMgH4aI

Bardzo Zaawansowany
Grupa Wsparcia

Pokaż profil

Poprzednia strona

Powrót do Forum Ogólne